Rozhodnutí vyvěsila na Facebook

Rozhodnutí vyvěsila na Facebook
Foto: pri
Sušice Společnost 05 / 09 / 2013

Věkový rozdíl mezi Martinem a Kristýnou nebyl znát

Jako přes kopírák probíhaly po roce hody v Sušicích. O tom, že budou v Sušicích stárci, se celá chasa dozvěděla pouze pět dní před jejich startem prostřednictvím sociální sítě, kam Kristýna Kozáčková sdělila definitivní rozhodnutí. Nikdo mě usilovně nepřemlouval. Rozhodla jsem se sama, že bych to ráda zkusila a právo předala stárkovi, svěřila se chvíli před tím, než si pro ni přišel Martin Vanda na hasičskou zbrojnici, odkud také sám vycházel. Doma jsem to řekla jako hotovou věc. Rodiče souhlasili s jedinou podmínkou, abych vycházela ze zbrojnice, dodala teprve šestnáctiletá dívka, která si kroj oblékla poprvé loni. Už to vypadalo, že stárky mít nebudeme a pouze kluci ponesou právo. Naštěstí to vše dobře dopadlo, nechal se slyšet Lukáš Hubál, iniciátor znovuobnovení zdejšího zvyku před čtyřmi lety. Martin řekl, že pokud nebude pásmo, ani provizorního stárka dělat nebude. Na vše, co jsme dříve chystali tři měsíce, byly jen tři týdny. Doufám, že se z této varianty nestane tradice a že už příští rok budeme mít oba dva páry. Máme přeci dvě krásná práva a byla by škoda je neukazovat, doufá v lepší zítřky Hubál.
Za stárka jsem chtěl jít, ale nebyla děvčica. Nikdo se zvlášť nehrnul a vlastně ani my dva, řekl šestadvacetiletý stárek Martin, který byl velmi rád, že se Kristýna z ničeho nic rozhodla. Všechny přípravy byly narychlo. Říkání nám připravila paní Ludmila Křístková a jen jsme si jej trochu upravili, aby nám to lépe šlo přes hubu, řekl spokojený Vanda, který vysvětlil, proč neproběhla taneční sóla s rodiči. Není to jako doma, proto jsme je vypustili.
V průvodu do kroku a již od šesti hodin pro dobrou náladu na hřišti vyhrávala DH Hradčovjanka. Ozývaly se hlasy, že starší lidé by si chtěli dechovku poslechnout víc. Zábava začíná proto dřív, ale rozhodně dřív neskončí. O závěrečnou tečku nad ránem se jistě postará CM Bůrava z Topolné, uklidňoval ty, kteří neradi končí brzy, Vanda.

Tagy článku

TOPlist