Rychlé šípy bezkonkurenčně nejlepší komedií

Rychlé šípy bezkonkurenčně nejlepší komedií
Foto: pri
Uherské Hradiště Společnost 07 / 10 / 2010

Veršovanou narozeninovou zdravicí přispěl i Foglarův předobraz Jindra Hojer

Nejspíš každého na Slovácku, a proč se bát, možná že i v celé republice, napadne při spojení slov Slovácké divadlo a Jaroslav Foglar úspěšná komedie Rychlé šípy. Ano, za pár dní tomu bude deset let, co Slovácké divadlo zařadilo do svého repertoáru úspěšné zpracování známého komiksového díla Jaroslava Foglara v režii Roberta Bellana. Jubilejní představení bylo okořeněno novými vtipy a na závěr los určil scénu hranou v ruské mutaci. Ohlas i potlesk po představení jasně naznačily, že diváci chtějí, aby přibývalo nejen repríz, ale také takovýchto narozeninových dnů.
V jednotlivých postavách se vystřídalo již několik herců, hereček, hlavním hrdinům přibylo pár kilo navíc a nové vrásky na čele, ale stále jsou to vzorní a šikovní kluci a pokračuje se dál. Jo. Zatím není důvod končit, za chvíli se nám vrátí Zdeněk Trčálek, tím pádem Robert půjde do alternace Štětináče, říká Mirek Dušín (David Vacke) a s úsměvem přiznává, že scénka na seníku už nenabízí tolik pohodlí jako před deseti lety. Na začátku jsme tam měli dostatečné rezervy, teď jsme tam narvaní jak sardinky, ale osobně nosím stále stejné trenýrky.
Součástí představení byla i charitativní aukce pro Sociální ústav na Bělince v Kunovicích. Když jsem viděl oduševnělý výraz Mirka Dušína na aukci našich prací na výstavě, kterou Kunovice otevíraly kunovské hody, řekl jsem si, že je to můj člověk a jistě se spolu domluvíme, přiznal ředitel ústavu, že Mirek jistě vydraží pro Bělinku pěknou částku. Tak se také stalo a po dražbě pětice předmětů částka činila 14 150 korun.
Na představení přijel jeden z pětice vzorných hochů Jindřich Hojer, kterého ve hře hraje David Vaculík. Na otázku Mirka Dušína, co říká tomu, že se tato parta již deset let schází a hraje, řekl krátce: Nemám slov. Zvesela však podotkl, že si vzal zuby, a přečetl působivou veršovanou narozeninovou zdravicí prokládanou skromným humorem.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace