Rychlost, účast, výdrž

Rychlost, účast, výdrž
Foto: pri
Staré Hutě Společnost 13 / 07 / 2013

Do závodu se přihlásilo 23 účastníků. Na vítěze čekaly tři krásné poháry a flaška šampaňského. Pro všechny klobása nebo cigáro na grilu a točené pivo. Výtěžek ze startovného putoval na podporu místních dobrovolných hasičů. Start na návsi kvality přeborníků neukázal. Proto bylo pro Petra Polesného překvapením zjištění, že první a druzí dva závodníci doběhli ve stejných časech. Vítězství bude patřit mláďatům, prohlásil Polesný dle prvních odhadů a začal porovnávat zaznamenané časy. Marek to uběhl za 19 minut. Druhý, jak to tak vypadá, je Milan, usoudil Polesný a pokračoval v ověřování jednotlivých časů. To není možné. On má stejný čas jako Marek. A dokonce i o třetí místo se bude muset běžet nějaký dodatečný závod. Je to obdobné, dodal bez pochybností.
Pro určení pořadí na bedně se musely běžet finálové duely kolem areálu hospody, obecního úřadu a obchodu. Z vítězství se radoval Marek Brunclík, druhé místo obsadil Milan Mikoška a třetí Jan Vybíral. Nejtěžší byl hned na začátku ten kopec, pak už to šlo. Na stanovištích jsem pil raději vodu a víc než na trakař jsem vsadil na výdrž, zhodnotil po závodu Marek Brunclík. Osmnáctiletý budoucí automechanik moc dlouho neváhal s odpovědí na otázku, zdali se příští rok zúčastní, aby své vítězství obhájil. Ano, půjdu do toho znovu.
Příčku někde ve středu závodního pole obsadil Luboš Doležal, který vezl ze všech asi nejtěžší náklad. Děcka do škole vozím furt, takže svézt dceru na trakaři nebyl žádný problém, svěřil se se svými prvními dojmy profesionální řidič autobusu, který přiznal, že nejtěžší bylo se vůbec rozhodnout. Čas jsem si neměřil, v našem případě šlo o účast. Jezdíme spolu na trávu a když jsem řekl, že asi závod pojedu, tak malá říkala: Já půjdu s tebú. Připevnili jsme autosedačku, usadili pěkně deštník proti sluníčku a vyrazili jsme.
Kdo závod nedokončil, byl muž v kiltu Petr Maružán. Můj už nikoho ničím nepřekvapí, připustila jeho žena po marném vyhlížení. Prej to tam utopil, spadl do bahna a museli ho vytahovat, přináší zprávy o jeho stavu a pozici někdo z přihlížejících. Kdo ví, jestli doběhne, čeká ho ještě lávka, utrousil někdo další poznámku. Když už to vypadalo, že závod bude oficiálně ukončen, přišlo pro mnohé překvapení. Ze zatáčky se vyřítil kordon pětice tragačů. Na jednom z nich pro pobavení všech stylově, jako Švejk vyrážející do války, Maružan přijížděl do cíle.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace