Rytířskou hradbu prolomila žena!

Rytířskou hradbu prolomila žena!
Foto: pas
Buchlovice Společnost 03 / 04 / 2017

Tereza Tymrová je historicky první rytířkou koule...

Pětadvacátý ročník Kuličkiády na náměstí v Buchlovicích přinesl převratné změny. Po čtvrtstoletí mužského kralování se na „bednu“ postavila žena! Tereze Tymrové se podařila neuvěřitelná věc - na 25. ročníku zvítězila s 25 kuličkami a před týdnem oslavila 25. narozeniny! Pětadvacítka jí prostě byla osudná... „Pořád tomu nemůžu věřit. Loni jsem vypadla ve finále, ale letos je to fakt pecka! Konečně jsme jim to nandaly,“ smála se nadšeně vítězka. „Musím říct, že se stalo něco záhadného. Moc jsem si přála vyhrát a přetrhnout tak plejádu mužských jmen na poháru. V noci se mi pak zdálo, že mám číslo 17 a hraju s modrými kuličkami, a to všechno se mi splnilo i ve skutečnosti, aniž bych to ovlivnila. A když se mi kuličky začaly hromadit v kapse a podporovala mě hromada lidí, cítila jsem, že by to mohlo klapnout. Navíc se mi hrozně líbí jak pohár, tak první cena - designový stolek od Janka Procházky. Potvrzuji tedy, že energie a přání fakt fungují,“ říká šťastná vítězka obklopená řadou přátel i soupeřů, kteří ji z hracího koberce odnesli na ramenou.
Na rytířku koule ji mečem pasoval přítel a hlavní organizátor. „Super! Je to doma! Jsem na ni moc hrdý,“ křičel radostí David Zdráhal. Možná si nějaký nezasvěcenec řekne, že to bylo „cinklé“, ale opak je pravdou. O vítězce rozhodlo poslední kolo, protože za obhajobou loňského prvenství tvrdě šlapal Zdeněk Jakšík. Tři traťoví komisaři však bedlivě dohlíželi na regulérnost celého cvrnkacího klání. Tereza Tymrová vyhrála 25 kuliček, Zdeněk Jakšík 20 a Zuzana Ondrůšková???. „Jediné, co mě mrzí, že můj milý zase nevyhrál. Moc jsem mu to přála. Vím, kolik dá organizování práce, tak by si to zasloužil,“ podotkla Tereza. „Ale přesto jsem nadšená, že jsem prolomila chlapskou hradbu. Za to se s nimi dnes budu muset hodně opít. Holt, to je úděl vítěze,“ dodala, než objednala první panákovu rundu.  
Kuličkiády se zúčastnilo 32 účastníků, z toho 9 holek a 23 kluků. Hrálo se na tři kola, do finále se probojovali 4 muži a 4 ženy. Bylo to tedy 50 na 50. A jak to dopadlo, to už víte.

autor: IVA PAŠKOVÁ

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace