S babama je to úžasný a nejlepší na světě

S babama je to úžasný a nejlepší na světě
Foto: archiv divadla Kalich  /  Populární herec Bob Klepl.
Uherské Hradiště Společnost 22 / 01 / 2011

Bob Klepl: Mám pocit, že kdyby mi někdo ze spaní řekl ze hry narážku, okamžitě bych odpověděl

Komedie populárního herce, moderátora, scenáristy a režiséra Jana Krause Nahniličko s podtitulem Poněkud dojatý se už dávno stala stálicí české divadelní scény. Hraje se úctyhodných sedmnáct let před natřískanými sály a i představení v Uh. Hradišti, které se uskuteční příští pondělí 24. ledna, je již vyprodané. Přesto pozor! V našem internetovém magazínu www.idobryden.cz soutěžíme o volné vstupenky!
Děj této komedie ze současnosti se komplikuje ve chvíli, kdy do poněkud nekonformní domácnosti Evy Holubové a Jana Krause vtrhne rádoby světák Bob Klepl, který společně s Ivanou Chýlkovou chce uzavřít obchod se zbraněmi. V komedii excelují také Josef Hrubý a Martha Issová.
Ruského obchodníka se zbraněmi Jorgeho, který na scéně baví diváky v růžovém přiléhavém roláčku, hraje Bob Klepl, vynikající herec, bavič a bouřlivák, který si na nás udělal čas a poskytl redakci DOBRÉHO DNE exkluzivní rozhovor.

Jak se máte v novém roce?
Středně progresivně. Jediné, co se změnilo, snad je, že jsem začal cvičit, neboť točím s Alicí Nellis film, kde hraju manžela Ivanky Chýlkové. Tak chci aspoň „dobře vypadat“. Jinak žádná předsevzetí nemám a čekám, jak dopadne rok 2012, a pak budu plánovat dál.
Do Hradiště přijedete s představením Nahniličko, které hrajete už sedmnáct let... ještě vás baví?
To je fakt hodně let a hodně repríz. Je to, jako když se vracíte do rodiny - běháte po světě a pak příjdete domů, a to je Nahniličko. Mám pocit, že kdyby mi někdo třeba i ze spaní řekl ze hry narážku, okamžitě bych odpověděl.
Představení Nahniličko oceněné cenou Radoka je jedno z nejnavštěvovanějších. Přesto se na něm někteří kritici pěkně povozili... Jak negativní kritiku dílka, ve kterém účinkujete, vnímáte vy? Dokážete se povznést, nebo jste vzteky bez sebe?
Mně je to už v poslední době úplně jedno, a hlavně já ty kritiky znám už spoustu let,... dokonce dokáži odhadnout, co napíší.
Myslíte, že roli podloudného obchodníka Jorgeho, který je ruské národnosti, vám nabídli pro vaše bohaté zkušenosti ze života v Rusku?  
Nevím, ale Honza to psal skutečně každému na tělo a u mne využil můj původ a nechal se zároveň inspirovat Latinskou Amerikou, kde žije jeho sestra Eliška, a pak taky slyšel mluvit moji mámu, která má stále východní přízvuk.
Je pravda, že máte arménskou národnost?
Tak takhle - táta je z Mlázovic ve východních Čechách a maminka je Arménka žijící v Gruzii a teď v současnosti rodiče bydlí v Krkonoších. Takže si vyberte. Ale v papírech mám všechno český (pro jistotu, kdyby byl zase nějaký pogrom).
Váš život byl plný vzestupů a pádů, přes oblastní divadla, život na volné noze a loutkoherectví jste se dostal na vrchol a patříte k nejobsazovanějším hercům jak v Divadle Na zábradlí, v Kalichu, tak při televizní či filmové práci. Je za tím pilná práce, nebo anděl strážný?
Jsem velmi pilný a pracovitý, tedy byl jsem a všechno jsem si takzvaně vydřel. Hrál jsem prakticky každý den, 25 let,... A NIC. Pak přišly zábavné pořady a seriály... A BUM!
Když se ohlédnete, co bylo největším pracovním riskem, který se vám nakonec vyplatil?
Vždycky jsem přemýšlel o útěku z oblasti. A myslím, že to byl hnací motor. Ale pak, když jsem byl už v Praze a nikdo mne neangažoval, tak jsem se na oblast vracel a znovu utíkal do Prahy. No, ale nakonec to tedy snad dobře dopadlo, ne?
Do Divadla Na zábradlí vás přivedl tehdejší ředitel Petr Lébl a nabídl vám role Chlestakova v Revizorovi nebo Ivanova, kteří vás proslavili. Jak na spolupráci s kontroverzním Leblem vzpomínáte?
To je dlouhá a samostatná kapitola v mém hereckém životě. Jediné, co mohu říct, je to, že to stálo za to a že to byl výjmečný člověk, který z mé malé dušičky vykřesal trochu toho umění.
Ivanov ve své hře prožívá neradostné období krize středního věku. Prošel jste si jí také? Ztotožňoval jste se s jeho postavou i soukromě?
Ivanova jsem hrál, když jsem se rozváděl, a tak mi to docela pomohlo k dotvoření role. Když si na to teď vzpomínám, tak si myslím, že jsem se trochu moc prožíval, a připadá mi to teď směšný. Ale díky Ivanovovi jsem si zahrál v Moskvě v MCHATu a to byl pro mne největší herecký dárek od Lébla, neboť to je jako hrát na Broadwayi.
Ve své podstatě jste velký herec, ale také bouřlivák, který se navyváděl mnoho lumpáren. :) Zasmál jste se někdy od srdce nějakému vlastnímu kousku, nebo se pak spíš stydíte a kajete?
Těch kousků a lumpáren je hodně, to by bylo lepší si mne pozvat na besedu a já vám budu hodiny vyprávět jednu lumpárnu za druhou.
Myslíte, že bohémství a bouřliváctví vám do vínku přinesly gruzínské geny?
Spíš jsem chytl ten temperament po mamince a klid a mír po tátovi. Úplně nejhorší je, že jsem ve znamení Berana.
Hodně cestujete - Mexiko, Kuba, Keňa, Omán,... Do Arménie a Gruzie se také někdy vracíte?  
Do Arménie a Gruzie bych se na chvíli vrátil moc rád, ale zatím to nevyšlo. Moc bych si tam přál jet s dcerou Klárou a synem Tomášem, aby viděli, odkud mají kořeny, protože maminka - tedy jejich - je pro změnu Maďarka.
Kromě herectví se zabýváte i hudbou. Dokonce jste si pořídil aparaturu a zkušebnu, kterou by vám mohla závidět nejedna kapela. Chcete se vydat na rockovou scénu, nebo je to jen záliba a relax?  
Je to pouze relax a vybití negativní energie z těla, ale pozor! Já jsem jako dítě chodil na klavír a deset let na klasickou kytaru, takže něco zahrát umím. Pak taky rozetírám na plátna olej a říkám tomu malba a to mě taky moc baví a uklidňuje.
Někde jste prohlásil, že vás ženy utrápily, připravily o vlasy, nebo že jste z nich zešedivěl. To je to fakt s babama tak špatné, nebo jste neměl dobrou ruku při volbě?
Musíte mě brát z rezervou. S babama je to úžasný a nejlepší na světě. :) Já rád dost často mlžím, neboť nemusíte všichni všechno vědět, a obzvlášť v této ženské oblasti.
Jdou vaše děti ve vašich šlépějích?
Naštěstí ne! Tomáš pracuje na letišti a Klára studuje a když vidí taťku v pracovním procesu umělce, tak z toho mají legraci.
Máte nějaký vztah k Moravě a Uh. Hradišti?
Máte tam skvělý divadlo a dobrý hospůdky a parkrát jsem tam byl inkognito v hotelu na náměstí a užíval jsem si to. Moravu mám rád, je to už kousek k Arménii.

autor: IVA TYMROVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace