„S režisérkou Opilých jsme se dělily o chůvu,“ prozradila Klára Vojtková

„S režisérkou Opilých jsme se dělily o chůvu,“ prozradila Klára Vojtková
Foto: rodinný archiv
Uherské Hradiště Společnost 11 / 05 / 2023

Naposledy prožila premiéru před čtyřmi lety, v dubnu 2019, když s režisérem Šimonem Cabanem nazkoušela inscenaci Kocourkov-Brod. Nyní se do Slováckého divadla herečka Klára Vojtková vrátila, prozatím v inscenaci Opilí režisérky Anny Davidové.

„Premiéru Kocourkov-Brod už jsem odehrála s bříškem a v podstatě hned pak roli předala. Potom přišel covid a měla jsem tři děti,“ popisuje Klára Vojtková, jak započala její mateřsko-umělecká pauza. Za možnost znovu se vrátit na jeviště byla vděčná. „S Aničkou Davidovou jsme v minulosti pracovaly, je nám spolu dobře a rozumíme si. A tak, když potřebovala v Opilých o člověka víc, navrhla, abych to byla já, a umělecký šéf Lukáš Kopecký s tím souhlasil,“ usmívá se.

Kde se bude dneska hlídat?

Klára Vojtková je trojnásobnou maminkou, k Matyldě a Vendelínovi v září roku 2021 přibyl syn Radovan. „Se třemi dětmi to bylo organizačně náročné, ale nakonec ne tak moc, jak jsem se obávala, takže jsem si mohla zase užívat tvůrčí atmosféru. A protože i Anička Davidová má Toničku podobně starou, jako je můj nejmladší syn, podělily jsme se o chůvu. Vždycky jsme se domluvily, jestli se bude hlídat v Hradišti, nebo u nás v Jalubí, kdo co uvaří, do toho jsme starší děti vozily po kroužcích a vandrovaly mezi hřišti,“ popisuje se smíchem.

Návrat na divadelní prkna ji těšil. „Trochu jsem se bála, jaké to bude, jestli budu svým kolegům stačit, když jsem teď čtyři roky v podstatě stagnovala, ale všichni byli nakonec moc vstřícní. Trému jsem u premiéry měla vždycky, takže samozřejmě byla i tentokrát, i když asi ne až tak velká, jak by mohla být. Teď je můj pocit takové to smutno, jako když se coby dítě vrátíte z letního tábora. To se stává, když končí skvělé zkoušení. A takové pro mě bylo,“ dodává s úsměvem.

Kromě tragikomické grotesky Opilí mohou diváci vidět Kláru Vojtkovou ještě v pohádkovém muzikálu Anička a bylinkové kouzlo a úspěšné komedii Dva úplně nazí muži. „O postupném návratu už jsme v divadle tak trochu mluvili, ale zatím to vzhledem k dětem není úplně možné. Takže nespěcháme a necháváme vše otevřené,“ uzavírá Klára Vojtková.

Tagy článku

TOPlist