S týdenním předstihem

S týdenním předstihem
Foto: KM
Popovice Společnost 17 / 02 / 2013

Jako jedni z prvních měli letošní fašankovou obchůzku za sebou už minulý týden v Popovicích. „Fašank se tu dělá o týden dřív kvůli plesu,“ prozradila jedna z místních obyvatelek. „Kdyby to bylo ve stejný den, tak by se mnohdy stalo, že většina by byla večer již tak zmožena alkoholem, že by na ples nedorazila,“  dodala.
Fašank oficiálně zahájila starostka a pak už masky všech typů vyrazily od obecního úřadu na obchůzku obcí. V čele průvodu šli, jako již tradičně, admirálové tlačící před sebou dvouhlavňové dělo, ze kterého se samozřejmě po celou dobu i střílelo.
Pestrost barev byla i v letošním roce velmi zajímavá. V průvodu šly třeba kromě podšablářů i postavičky z Gálie, Asterix a Obelix, popovická batolata, boxer, kominík pro štěstí, Mickey Mouse, řezník se svým prasetem, myšáci či dvě cigarety Petra.
U domů místních obyvatel se fašančáři zastavili, zatancovali a zazpívali. Odměnou jim byla nejen pochvala místních, ale také něco dobrého do žaludku v podobě domácích koblížků, milostí, vdolečků, či slivovice na zahřátí.
Obchůzku zakončili v místním sklípku, kde se bavili ještě dlouho do noci.

Galerie

Fašank v Popovicích

Fašank v Popovicích

13 / 02 / 2013

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace