Šampion Vojtěch Jurák: Nemám rád slivovicu, ale rád ju dělám!

Šampion Vojtěch Jurák: Nemám rád slivovicu, ale rád ju dělám!
Foto: pas  /  Vojtěch Jurák (uprostřed) se šampiony první nedakonické výstavy pálenek.
Nedakonice Společnost 22 / 01 / 2018

Vojtěch Jurák z Nedakonic dělal od roku 1973 až do důchodu vedoucího sadu v Nedakonicích. Pod sebou měl přes sto hektarů pozemků plných jabloní.
Dříve jsem dělal kalvados po odrůdách, přiznal vašnivý ovocnář a prozradil, že nejlepší kalvádos se dělá z odrůdy Ontário. Přestože je kyselé, tak má nejvíce cukru. Jako další odrůdu byl doporučil Golden, dodal Nedakoňan, který od jablek přešel nejen k modrému ovoci.
Pálím všecko, letos jsem zkusil i černý rybíz, přiznal majitel zahrady s 35 stromy trnek, o které, jak sám tvrdí, se stará královsky. Vloni byl velmi slunný rok, proto jsou gořalky tak krásné a úspěšné. Během sucha jsem po deseti dnech dal každému stromu 200 litrů vody najednou. Slunko zvrchu, vodu zespodu, říká starostlivý sadař.
Ač se to zná divné, Jurák přiznal, že sice rád ovoce pálí, nikdy ho ale nepije! Nepiju slivovicu, ale rád ju pálím pro svoju radost, je to moje hobby, šokoval každého a doplnil: Dávám je po koštech a těší mě, když lidem chutnají nebo se jim dostane ocenění.
A není jich málo. Vždyť ze čtyř vzorků hned tři dosáhly v domovských Nedakonicích na medailové pozice a Vojtěch Jurák se může pyšnit oceněním Zlatá trnečka, které získal společně s titulem šampiona v hruškovicích před čtyřmi lety na Salaši.
Mám tolik krásných diplomů, že se mi ani nevejdou do garáže! prozradil Jurák a prozradil, že za jeho úspěchem stojí i buchlovický páleničář Jenda Žufánek. Je to můj kamarád a věřím mu, vždyť nejednoho šampiona jsem pálil u něho! dodal Jurák a zavzpomínal, jak letos provoněl buchlovickou pálenici černým rybízem.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace