Saxofrancis nadchnul nivnické publikum

Saxofrancis nadchnul nivnické publikum
Foto: KM  /  Skupina čajových pytlíků získala za sovji masku ocenění.
Nivnice Společnost 06 / 02 / 2019

Strašák do zelí, učitelka, či mistryně světa v házení nožů a seker?

Tradiční Maškarní veselí v Nivnici se letos konalo již podesáté. Jak už je v Nivnici zvykem, v originálních maskách všeho druhu dorazili do Besedy téměř všichni návštěvníci. Hned u vchodu je přivítal strašák do zelí, tedy Ivana Karlíková. Ta je učitelkou na prvním stupni základní školy a ve volném čase vrhá nožem a sekerou. Společně se svým partnerem Milanem Novákem se pravidelně zúčastňuje soutěží nejen u nás, ale i v zahraničí a oba se pyšní i titulem mistr/mistryně světa ve vrhání nože i sekery. Mí žáci ve škole to ví a když bylo u nás v Nivnici před pár lety mistrovství a viděli, jak daleko hodím, tak mají díky tomu aspoň respekt, dodala se smíchem sympatická učitelka.

O pestrý hudební program se postaral Dj Morphy. Hlavním hudebním hostem večera byl však skvělý Dj a excelentní saxofonista Saxofrancis, který do Nivnice dorazil z Hradce Králové. Moje maminka pochází z Nivnice a od mala jsme sem s rodiči jezdili jak za dědou, tak za kamarády, které tady mám. Když sem jedu, je to pro mě vždycky takové hraní za odměnu. Je tu pokaždé moc příjemná atmosféra a celá aura této akce je vždycky velmi pozitivní a uvolněná, svěřil se sympatický hudebník, kterého přišel do nivnické Besedy podpořit také jeho dědeček, který je na svého vnuka náležitě hrdý. Sám umělec neváhal za svým dědečkem seběhnout během koncertu z pódia a přivítat ho, což dojalo všechny přítomné. Saxofrancis, neboli František Šalanda, je nejen excelentní muzikant a student konzervatoře, ale zároveň stíhá také studium na medicíně. Ale muzika je taková moje srdeční záležitost, svěřil se František, který má za sebou již účinkování pro mnoho velkých firem v ČR, je umělcem TV Očko a stíhá také vystoupení po celé Evropě.

V Nivnici společně s Františkem vystoupil i jeho kamarád a vynikající kytarista Antonín Pevala. Je to jeden z nejtalentovanějších mladých lidí v České republice, pochválil svého kolegu František.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace