Setkání patriotů regionu

Setkání patriotů regionu
Foto: pri
Uherský Brod Společnost 29 / 08 / 2010

Díky nepřízni počasí se Pivovarské slavnosti probudily až v sobotu navečer

Poslední prázdninový víkend se do Uh. Brodu sjížděli návštěvníci, aby mohli vstoupit za bránu místního pivovaru. Pivovaru Janáček se hlásí k regionu, patriotismu a snaží se všem příznivcům, kteří jsou této značce věrní, alespoň jeden den v roce symbolicky poděkovat. Pro všechny pivaře byla připravena mimo jiné i 14° kvasnicová lahůdka. Nedělali jsme pro dnešní slavnosti žádné speciality a novinky. Běžně kvasnicovou čtrnáctku vaříme, byť se jedná o nepatrnou část z hlavní standardní filtrované produkce. Ale k slavnostem tento typ produktu patří a v poslední době si jej zákazníci velmi oblíbili, říká Jaroslav Horehleď, vrchní sládek.
Počasí ovlivnilo nejen připravený program, ale také ochutnávku tohoto zdraví prospěšného moku, který je ovšem třeba pít s mírou a ne s Mírou. Naše připravenost zásob je tak veliká, že by to lidé nevypili, ale z předběžných odhadů si myslím, že vyčepujeme přes sto sudů, zmiňuje Horehleď před startem hlavního večerního programu. Na jevišti umístěném do prostoru bývalého rybníka vystoupily regionální kapely a chvíli před půlnocí to rozjeli Horkýže Slíže.
Pro děti bylo odpoledne vyplněno soutěžemi, zpíváním, kouzelnickým vystoupením a pro ty, kteří se chtěli vyhnout občasnému pokropení deštěm, byla připravena prohlídka pivovaru. Máme na webových stránkách možnost si exkurzi objednat, ale při slavnostech je to mnohem zajímavější, protože je více času se lidem věnovat. Pivovar je otevřený právě pro ně, dodává sládek.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace