Síň slávy pro srdcaře Tondu Žmolu

Síň slávy pro srdcaře Tondu Žmolu
Foto: pas  /  Tonda opět uchvátil srdce diváků i poroty, skončil bronzový!
Strážnice Společnost 05 / 07 / 2015

Vsadil jsem se o víno a kořalku, že to zkusím...

I když to v zákulisí verbířské soutěže někdy jiskří, Tondovi Žmolovi přeje štěstí i umístění „na bedně“ snad každý. Je totiž stále usměvavý pohodář, nenápadný na pohled, ale silný v srdci. A letos se mu s písní V Hradišťu verbujú podařilo umístit se hned dvakrát. Vytancoval si třetí místo a navrch ještě Cenu diváka!
Snad ještě nikomu se totiž v historii verbířské soutěže nepodařilo, aby divácké ocenění vyhrál čtyřikrát! Možná že kvůli němu jednou v této kategorii založí i síň slávy.
„Je to neuvěřitelný pocit a to mi ještě naplno nedochází, co se mi podařilo,“ nadšeně vypráví bezprostředně po slavnostním finále šestadvacetiletý Kněžpolák Antonín Žmola, který svůj verbuňk nemá natrénovaný drilem. Jeho verbuňk jde zevnitř, doslova od srdce. „V sedmnácti jsem se s klukama z chasy vsadil o nějaké víno a kořalku, že se přihlásím do oblastního kola ve Staráku. Tehdy mě to chytlo a začal jsem tančit kromě kněžpolské chasy i v babické Kalině,“ říká dvojitě oceněný verbíř, kterému po celou dobu držela palce galánka Anička, rodina a všichni přátelé. „V začátcích jsem pochytával cifry od kluků, co to uměli dobře, hodně mě naučil i David Pavlíček, a teď už se připravuji sám. Nikdy to však nehrotím a Strážnicu si vždycky jedu užit od pátku až do neděle. I když tady hodně ponocujeme, k verbířské soutěži mám zdravý respekt a to, že jsem zabodoval, pro mě hrozně moc znamená,“ dodal verbíř, než se vrhl do víru oslav. 

Tagy článku

TOPlist