Slavný Jesus Christ Superstar oslaví 30. reprízu

Slavný Jesus Christ Superstar oslaví 30. reprízu
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Společnost 17 / 02 / 2023

Před rokem a třemi měsíci, konkrétně 9. října 2021, měla ve Slováckém divadle premiéru legendární rocková opera Jesus Christ Superstar. Před více než 50 lety ji napsali Andrew Lloyd Webber a Tim Rice a na prknech Slováckého divadla ji do života uvedl režisér Dodo Gombár. V sobotu 18. února tam oslaví už 30. reprízu.

„Tušili jsme a doufali, že Jesus bude úspěšný. Diváci ale předčili naše očekávání. Jakmile přidáme další reprízu, vstupenky okamžité mizí. Máme z toho nesmírnou radost a slibujeme, že se budeme snažit nasazovat jej do programu co nejčastěji,“ raduje se herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník.

„Ještě aspoň dvakrát tolik,shodují se herci

 Hlavní role v kultovním díle ztvárnili Tomáš David jako Ježíš Nazaretský, Tomáš Šulaj coby Jidáš Iškariotský a Kristýna Daňhelová v úloze Máří Magdalény.

 „Beru s obrovskou pokorou, že můžu hrát a zpívat Jidáše v takovém kultovním díle. To se málokomu poštěstí, navíc v divadle, které není primárně zaměřeno na muzikálovou tvorbu. Myslím, že od Slováckého divadla bylo velmi odvážné, že tenhle kousek nasadilo,“ ocenil progresivní přístup své domovské scény Tomáš Šulaj.

 „Jsem překvapený, že je to už tolik! Těžko totiž hledáme termíny, abychom všichni mohli přijet hrát do Hradiště. Je to neuvěřitelné, opravdu mi to tak ani nepřijde. Pořád je to pro mě krásný svěží zážitek. Mohli bychom se hecnout a zkusit ještě minimálně dvakrát tolik repríz,“ usmívá se představitel titulní role Tomáš David.

 Podle Kristýny Daňhelové, která hraje Máří Magdaloenu, zraje Jesus Christ Superstar s každou další reprízou. „Nejradši bych byla, kdybychom to hráli, dokud nám budou síly stačit. Takže dlouho. Tahle inscenace je pro mě opravdu za odměnu. Skvělý titul, doma a v té nejvybranější společnosti,“ raduje se talentovaná herečka.

 Co míní o Jesusovi kritici

 J. P. Kříž: „Poprvé jsem viděl Jesuse v provedení nemuzikálového divadla. A soubor Slováckého divadla předvedl něco dokonalého, kdy dokázal činoherní herectví obohatit muzikálností, která je dána Slovácku jako regionu - tam snad umí zpívat všichni od mimina až do rakve. Všichni přítomní kritikové doslova padli na zadek, to se jinak říct nedá.“

 Jan Kerbr: „Jesus mě velmi příjemně překvapil. Samozřejmě vím, že slovácký soubor je muzikální, ale přece jen je po Praze, Brně a Ostravě teprve čtvrtým souborem, který si na operu Jesus Christ Superstar troufl. A vzhledem k tomu, že je to poměrně malé divadlo, je to dílo výborně nastudované, všichni skvěle zpívali a skvěle hráli, bylo to dobře zrežírované. Inscenace se mohla opřít především o špičkové výkony Tomáše Davida (Ježíš) a Tomáše Šulaje (Jidáš). V efektním výstupu Heroda s chytlavým songem se charakterizačním uměním blýsknul také Martin Vrtáček. Nikdo na jevišti nepůsobil nejistě či zbytečně.“

 Co říkají diváci

 „Za mě to byla pecka. Ježíš podal neskutečný výkon, Jidáš byl za mě ještě lepší. A co mě chytlo za srdce a měla jsem i slzičky na krajíčku, byla píseň Máří Magdalény Psát od prvních řádků. Smekám před celým divadlem. Jste prostě úžasní a moc ráda chodím na vaše představení.“

 „Málokdy člověk může zakřičet v divadle při děkovačce ‚bravo‘, po Ježíšovi se mi to ale stalo. Děkuju za nádherné představení. Mám chuť ho vidět znovu. Byli jste skvělí!“

 „Slovácké divadlo je vždycky skvělé, ještě nikdy nezklamalo. Je prostě nejlepší. Kdo Ježíše neviděl, tak ať na nic nečeká. Je to zážítek.“ 

 Dvě nominace na Cenu Thálie

 Kvality uherskohradišťského Jesuse ocenila i Herecká asociace, když jí v loňském roce udělila rovnou dvě nominace na nejprestižnější české herecké ocenění, Cenu Thálie. V nejužší nominaci v kategorii muzikál figuroval Tomáš Šulaj v roli Jidáše, kterému ocenění jen těsně uniklo. Širší nominaci získal také představitel titulní role ve stejném muzikálu Tomáš David. Tomáš Šulaj jako Jidáš byl navíc zařazen do nominací na nejlepší mužský herecký výkon v odborné anketě odborného webu i-divadlo.

 Vstupenky na 30. reprízu Jesus Christ Superstar jsou už několik týdnů beznadějně vyprodány. Pár jich zbývá ještě na další reprízu, 14. března.

Tagy článku

TOPlist