Slovácké divadlo je v karanténě, ruší představení

Slovácké divadlo je v karanténě, ruší představení
Foto: ilustrační foto
Uherské Hradiště Společnost 23 / 09 / 2020

Onemocnění Covid-19 už zasáhlo i divadlo a až do středy 30. září, včetně zrušilo všechna představení. Diváci tak přišli o dvě reprízy muzikálu Chicago, o komedie Úča musí pryč!, Dva úplně nazí muži, Deskový statek a další oblíbené tituly.

„Nemoc se projevila u dvou našich hereckých kolegů a podle pravidel museli do karantény nejenom oni, ale i všechny jejich kontakty, tedy téměř celý umělecký soubor a další zaměstnanci,” řekla manažerka Jitka Honsová s tím, že v úterý proběhne testování, na základě kterého se rozhodne, jak bude divadlo postupovat dál. „Předpokládáme, že od přštího čtvrtku začneme zase hrát a diváci se tak u nás mohou cítit zcela bezpečně,” dodala manažerka.

Opatření proti šíření koronaviru zasáhlo devět představení, většinu z nich budou divadelníci překládat na nové termíny a muselo být zastaveno také zkoušení muzikálu Jesus Christ Superstar režiséra Dodo Gombára. „Díky velkému náskoku v přípravě inscenace nepředpokládáme, že by byla listopadová premiéra ohrožena a budeme doufat, že se tomu tak nestane ani do budoucna,” přeje si umělecký šéf souboru Lukáš Kopecký.

Herci se navzájem podporují a pevně věří, že budou mít všechny nepříjemnosti za sebou. „Odnesli jsme to na jaře a odnášíme to i teď. Je mi z toho smutno, ale věřím, že to zvládneme. Vždyť Jsme Slovácké divadlo!,” věří herečka Jitka Hlaváčová.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace