Slovácké divadlo mezi evropskou elitou

Slovácké divadlo mezi evropskou elitou
Foto: archiv divadla
Uherské Hradiště Společnost 27 / 06 / 2010

Lepší tečku by si divadelníci před prázdninami nemohli představit. Náročnou a úspěšnou sezónu završí účast na jednom z nejprestižnějších festivalů u nás. V Hradci Králové probíhá Festival evropských regionů a slovácký soubor mezi nejlepšími soubory z celé Evropy nebude chybět. V Klicperově divadle představí Cikány režiséra Pitínského.
„Je pro nás vyznamenáním, že i letos můžeme říct, že zůstáváme v elitní společnosti českých divadel. Dík patří všem - režisérům, kteří nám věří a přicházejí se stále náročnějšími tituly, hercům, kteří by pro co nejlepší výsledek vypustili duši a především divákům,“ konstatuje mluvčí souboru Josef Kubáník s tím, že je pozoruhodné, že i přes mimořádně obtížné inscenace diváků stále přibývá. „Když pak přijde pozvání na nejlepší festivaly u nás, jsme rádi, že na nich můžeme ukázat, jak divadlo děláme. Vždycky se nám dostane velkého uznání, že máme inscenace, které by pro jejich náročnost v jiných divadlech diváci nepřijali. My jsme pak pyšní, když říkáme, že ti naši diváci je mají rádi a že je jich rok od roku víc a víc. Letos máme téměř 8000 předplatitelů, a to je snad nejvíc v republice.“
Královéhradecký festival hostí nejlepší soubory z celé Evropy už pošestnácté. Nechybí na něm soubory z Finska, Španělska, Francie, Velké Británie a dalších zemí. Slováckému divadlu je věnován prestižní večerní čas na hlavní scéně dnes večer!

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace