Slovácku přibyl nový básník

Slovácku přibyl nový básník
Foto: ket
Staré Město Společnost 10 / 12 / 2015

Projekt Sarah chce zachránit kulturu

Nevšední umělecký zážitek čekal na návštěvníky, kteří v pátek večer zavítali do Jezuitského sklepa ve Starém Městě. Svou knihu básní nazvanou Veršobraní zde pokřtil Ivan Vávrů. Publikace obsahuje osmdesát básní, které autor během svého života napsal. Básně píšu od studentských let. Nedávno jsem potkal spisovatelku Zoru Castillo a zmínil jsem se jí, že píšu básničky. Zeptala se mě, jestli bych jí nějaké vzorky neposlal, že by je chtěla ukázat nakladateli. Na o a asi po čtrnácti dnech mi volali z nakladatelství Aski, abych básní poskytl víc, že by je chtěli vydat knižně, prozradil autor knihy, který zároveň přiznal, že jeho velkou inspirací byly už od studentských let ženy.
Křest nové publikace doprovázel i krásný kulturní program. Své taneční umění zde předvedla dvojice z Tanečního klubu Rokaso a pozornost si vysloužila i ukázka orientálního tance. Na slavnostním večeru byla přítomna i samotná Zora Castillo, která stojí u zrodu projektu Sarah. Myšlenka projektu spočívá v tom, že knihy z nakladatelství Aski se nedostanou na pulty knihkupectví. Chtěli bychom pořádat podobná setkání, jako je to dnešní, a tam si milovníci kultury budou moci publikace zakoupit. Chceme tak v dnešní uspěchané době nabídnout lidem klid a dobrou kulturu, řekla Zora Castillo, která je autorku knihy stejného názvu, jako má projekt - Sarah.
Skvělý zážitek z celého večera hostům umocnilo také hudební vystoupení pražského herce Jaroslava Parciho, které bavilo všechny přítomné.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace