Slováckým řízkem 2020 je Martin Cetkovský

Slováckým řízkem 2020 je Martin Cetkovský
Foto: pet  /  Profesionální jedlík Radim Dvořáček přijel do Starého Města už potřetí.
Staré Město Společnost 17 / 02 / 2020

Jedlík Dvořáček urval nový rekord

Slovácký řízek, soutěž v pojídání dvoukilových řízků Sloní ucho, má staronového vítěze. Letošní titul získal domácí borec Martin Cetkovský, který klání ovládl už v roce 2017. Dvojnásobný držitel titulu z let 2018 a 2019 a profesionální jedlík Radim Dvořáček si mimo soutěž vylepšil svůj vlastní „masový“ rekord.

Cetkovský zvládl 1,5 kila masa
V hodinovém limitu, který soutěžící měli na spořádání 2kilového vepřového řízku, ani jeden z nich nedojedl. Po převážení zbytku, který zůstal na talíři vítěze Martina Cetkovského, bylo jasné, že dokázal spořádat 1,5 kila masa.
„Řízek byl výborný. Ze začátku mi to moc nešlo do krku, ale pak už to bylo v pohodě. Na konci mě ale už hodně bolely žvýkací svaly,“ svěřil se po výhře Martin Cetkovský, kterému na místě fandila stejně jako v minulých letech dcera Martinka.
Profesionální jedlík Radim Dvořáček přijel do Starého Města už potřetí. Tentokrát se ale hlavní soutěže nezúčastnil. Spolu s organizátory vymysleli pokus o rekord, masové „sněz, co můžeš“. Na jeho talíři se tak vyjímal mix kuřecích a vepřových řízečků. V syrovém stavu maso vážilo 4 kila, po obalení a osmažení 5,3 kila.
„Zatím je můj rekord v mase tříkilový steak, který jsem snědl v Anglii, tak uvidíme, jak to půjde dnes,“ prozradil Dvořáček.
V hodinovém limitu více než 5 kilo řízků spořádat nedokázal, váha ovšem ukázala, že do sebe dostal 3,4 kila masa, a tak rekord padl.
„Bylo to náročné, mám řízky až v krku, ale jsem opravdu rád,“ těšilo Radima Dvořáčka, který na závěr jako třešinku na dortu vypil na ex ještě půllitr piva.
Slovácký řízek 2020 byl součástí víkendové gastroakce Řízkobraní.

Galerie

Slovácký řízek 2020

Slovácký řízek 2020

16 / 02 / 2020
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace