Slunce zářilo nad Strážnicí

Slunce zářilo nad Strážnicí
Foto: pas
Strážnice Společnost 17 / 07 / 2017

Premiér Sobotka nenápadně usedl do publika

„Naprosto jsem si užil zahajovací koncert bratří Ebenů. Byl to pro mě obrovský zážitek a hlavně velká škola, jak muzikantsky, tak divadelně. Mám však také velkou radost ze všech kluků 70+, kteří hráli v sobotu. Je vidět, že i starší generace umělců má stále co říct a lidi to baví,“ zhodnotil Pavel Kopřiva, pořadatel a dramaturg festivalu. A nebyl sám. Jsme naprosto unešeni celým festivalem, který má letos grády. Bratři Ebeni byli nezapomenutelní, stejně jako Podjezd, Samson Lenk, Slávek Janoušek, Karel Kahovec a Roman Dragoun s kapelami, skvělý Ivan Hlas a Schelinger. Ti všichni nám udělali hroznou radost a nelitujeme, že jsme přijeli až zez Plzně, smál se Pavel Čech, doprovázený trampskou partou. Máme to místo bývalé Porty na Lochotíně, dodal.   
A přišlo i na překvapení. „Pracovně projíždím jižní Moravou a na pozvání radnice jsem se zastavil ve Strážnici, a tím pádem i na festivalu. Překvapila mě naprosto pohodová atmosféra a koncert Folk teamu, který jsem si užil. Bylo prima je slyšet naživo,“ vysvětloval přítomnost Bohuslav Sobotka, který se na festivale zčistajasna objevil. Nesnažil se však poutat pozornost a seděl jako řadový návštěvník vzadu na lavičce, obklopen jen politickými přáteli.
Osmnáctiny oslavil Festival Slunce ve Strážnici se vší parádou. Vyšlo počasí, přišlo publikum a to je to hlavní. Umělci pátečního folkového a sobotního rockového programu si vychutnávali báječnou atmosféru amfiteátru.

autor: IVA PAŠKOVÁ

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace