Slza pokročila do dalšího levlu

Slza pokročila do dalšího levlu
Foto: sal
Společnost 15 / 07 / 2017

V Babicích se mi při cifrování sukovaly nohy, směje se Petr Lexa

Duo Slza, tedy zpěvák Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil, na úvod koncertu Večera lidí dobré vůle nechalo tisícihlavému publiku ochutnat úvodní song Ani vody proud z očekávaného stejnojmenného alba, které vyjde 13. října. Před slavnostním koncertem strávili podvečer ve společnosti mládeže, které zazpívali v rámci pořadu Mladí fandí Velehradu společně s Pavlem Caltou a Adamem Bubíkem. Ač Slza nepatří k typickým věřícím, atmosféra Velehradu v nich zanechala hluboký odkaz, ze kterého budou čerpat ve svých životech...

Letos se na Slovácko vracíte nejméně potřetí. Líbí se vám na Moravě?
Lukáš: Moc, skvělý, lidi jsou tady úžasní a vždycky si tady užijeme nějakou legraci.
Petr. Byli jsme nadšeni, že nás pozvali na Velehrad. Na tak velké křesťanské akci jsme nikdy nehráli, je to jako pokročit do dalšího levlu. Ač nejsme věřící, kteří by chodili do kostela, rozhodně v něco mezi nebem a zemí věříme a tady to na nás hodně působí.
Dokonce jste ve Vomě a s folkloristy z Kaliny natáčeli videoklip. Zažili jste tady pořádnou folklorní pařbu?
Petr: Abychom řekli pravdu, vždycky je to tady tak hektické, že jsme neměli možnost ani šanci s nimi opravdově zapařit. Vždycky spěcháme na další koncert třeba na druhé straně republiky - ale už jsme si říkali, že si příště uděláme volno a pozvání do nějakého toho sklípku si nenecháme ujít.  
Lukáš: Když jsem chodil na kontrabas do hudebky, hrával jsem v dudáckém souboru. Na posledním festivalu, když už jsem byl plnoletý, se večer rozjela úžasná párty dudáků, cimbálovek a tanečníků, což byl pro mě nezapomenutelný živelný zážitek.
Skamarádili jste se s lidmi z Babic či se souboru? Drželi Tondovi Žmolovi při finále verbuňku ve Strážnici alespoň na dálku palce?
Petr: Do klipu jsem se tady musel naučit cifrovat pod vedením zkušeného lektora a bylo to tedy docela hustý. Skláním se a obdivuju všechny tanečníky, včetně Tondy Žmoly...  
Obléhají vás „náctiletí“ fanoušci - netoužíte zabodovat u staršího publika?
Petr: Jsme šťastní za každého fanouška, jestli hrajeme pro deset, nebo tisíce lidí. S náctiletými chodí rodiče a ti se postupně stávají našimi příznivci.
Lukáš: Pořád však zůstáváme nohama na zemi a jejich podpory si nesmírně vážíme, je neuvěřitelné, kam až nás dostali.
Pomohla Slze k větší popularitě role v seriálu Přístav?
Petr: Dělali jsme úvodní písničku Katarze a díky tomu jsem vlastně dostal roli, takže je to spíš naopak. Slza mi pomohla k roli.    
Ze „slzománie“ musíte být unavení - jak budete trávit léto? Budou i nějaké prázdniny?
Lukáš: Finišujeme s přípravami nového turné k nové desce, která vyjde 13. října, takže moc prostoru k odpočinku není. Ale krátké volno si určitě uděláme...
Na co se mohou fanoušci těšit?
Na deset funglovek se silnými texty - ochutnávka, singl a videoklip Ani vody proud už proběhla. Líbí se, a proto se reakcí na novou desku nemůžeme dočkat.

autor: IVA PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace