„Soubor Slováckého divadla je unikátní,“ říká k Tháliím Lukáš Kopecký

„Soubor Slováckého divadla je unikátní,“ říká k Tháliím Lukáš Kopecký
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Společnost 17 / 11 / 2020

Už spoustu let režíruje v divadlech po celé republice a necelý rok je uměleckým šéfem Slováckého divadla. Má proto srovnání, jak různé soubory fungují, zná jejich silné i slabé stránky. Tři nominace na ceny Thálie pro Slovácké divadlo proto byly pro Lukáše Kopeckého obrovskou radostí, ale o něco menším překvapením.

 „Tak vyrovnaný a kvalitní umělecký soubor, jako má Slovácké divadlo, se jen tak nevidí, to můžu říct s klidným svědomím. Jsem šťastný, že můžu pracovat s tak skvělými profíky v prostředí, ve kterém vznikají mimořádně úspěšné inscenace,“ říká Lukáš Kopecký. „Už vloni jsem samozřejmě zaznamenal výjimečné dvě nejužší nominace na Thálie pro Tomáše Šulaje a Kláru Vojtkovou. A aby hned za rok přišly nominace hned tři? To je skutečně unikát.“

 Jedním dechem ale dodává, že vše je výsledkem dlouhodobé práce celého divadla. „Samozřejmě, od prvního do posledního člověka. A především bych rád řekl, že teď v pozici uměleckého šéfa pomyslně slízávám smetanu za bývalého ředitele Michala Zetela a jeho působení,“ uzavírá Lukáš Kopecký.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace