Splnil jsem si další sen

Splnil jsem si další sen
Boršice u Blatnice Společnost 01 / 10 / 2008

V pátečním pořadu Boršičané aneb lidová kultura Boršic 1908 - 2008 kromě mužského sboru, Mladých Burčáků, ZUŠ z Uh. Ostrohu s Radimem Vojtkem vystupoval i Old Stars Hradišťan. Všem nevěřícně spadla brada, když se na jevišti objevil v boršickém kroji maskovaný kloboučkem hradišťský starosta Libor Karásek. Společně s tanečníky s vypětím sil odtancoval boršické v choreografii legendárního primáše Staňka. „Nebyl to žádný hec, splnil jsem si tak jeden z dalších snů,“ říká hradišťský starosta.
Nápad na účinkování vznikl jednoho letního folklorního večera u Slovácké búdy. „To jsme jednou seděli u vínka a kolegyně Katka Sklenářová vyprávěla, že budou tancovat na 725. výročí Boršic,“ osvětluje starosta. „Tancujeme boršické, tak pojď zatancovat s nama, plácla jenom tak do větru, když jsem řekl, že jsem tam pozvaný také,“ říká Karásek.
„To mě ale nezná! Chytil jsem se toho nápadu a poctivě se pustil do nácviku,“ přiznává zpocený starosta, který absolvoval tři individuální zkoušky a sedm společných souboráckých.
„Byl to skvělý zážitek. Členové souboru mě vzali mezi sebe, prožil jsem si s nimi několik  folklorních zkoušek a bylo to prima,“ tvrdí šťastně starosta, který zvažuje, že bude v amatérském tancování nadále pokračovat. Jestli to myslí vážně, to se uvidí časem. Jeho účinkování s oldstary bral někdo jako dobrý fór, jiní si marně lámali hlavu, proč právě v Boršicích u Blatnice.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace