Stále svěží a kreativní

Stále svěží a kreativní
Foto: pri
Uherské Hradiště Společnost 09 / 06 / 2015

Tato, kdybys to viděl dneska, tak by ses zbláznil, poslala Radka Baboráková vzkaz svému otci Jaroslavu Staňkovi do folklorního nebe

Dětský folklorní soubor Hradišťánek má 60 let. Svět se může divit, ale Slovácko rozhodně ne! Třídenní oslavy, které odstartoval čtvrteční podvečer, do soboty nic nepřekazilo. Stovky lidí milujících folklor, zejména ten hradišťský, si jej aktivně nebo jako hosté náramně užívaly. Krásná dvě vystoupení, vzpomínání bývalých členů na setkání generací v Klubu kultury v Uherském Hradišti okrášlil po 16 letech křest druhého CD s názvem Báječná léta s Hradišťánkem.
Ve dvou hodinách se představilo všech sedm skupinek Hradišťánku s historicky nejlepšími pásmy. V rámci výročí byla představena z přehršle výborných vystoupení ta nejlepší čísla, která vítězila v různých soutěžích, charakterizovala Štěpánka Tománková, organizační vedoucí Hradišťánku, program večera.
Na dětech bylo vidět, že s tancem souzní a se svými vedoucími mají silné pouto. Mnohdy šlo o malé herecké výkony, které u publika vyvolávaly úsměv na tváři.
Sto třicet účinkujících se v závěru dočkalo i nového rodinného přírůstku s názvem CD II. Do života jej uvedla čtveřice kmotrů. Není to opravdu tak dávno, co jsem jako kmotra prvnímu CD přála, aby mu přibyl i druhý sourozenec. Snad mohu dnes říct, že nezůstane ani u druhého. Hradišťánku bych chtěla poděkovat nejen za nádherný pořad, ale i za to, že jsem s nimi kdysi mohla být. A tato! Kdybys to viděl dneska, tak by ses zbláznil, svěřila se Radka Baboráková rozechvěným hlasem a poslala takto vzkaz svému otci Jaroslavu Staňkovi do folklorního nebe.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace