„Stařec Doskočil už je naočkovaný,“ hlásí doyen hradišťského souboru

„Stařec Doskočil už je naočkovaný,“ hlásí doyen hradišťského souboru
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Společnost 10 / 04 / 2021

Vladimír Doskočil je nejstarším členem uměleckého souboru Slováckého divadla. Na otázku: „Jak se máte?“ odpovídá bezprostředně: „Mám se skvěle, už jsem naočkovaný!“

Zda se má nechat očkovat proti onemocnění covid-19, vůbec neřešil.

„Chtěl jsem okamžitě. Vždyť my jsme všichni očkovaní odmalička, proti neštovicím, obrně a dalším nebezpečným nemocem. Takže jsem měl jasno. Lidé, kteří jsou proti očkování, mně přijdou trochu naivní. Asi moc neznají historii naší planety, očkování přece vyřešilo v minulosti nejednu pandemii. Osobně si myslím, že to je jediná cesta, jak se vrátit do běžného života, a samozřejmě i do divadla za našimi diváky,“ vyjasňuje svůj postoj Vladimír Doskočil.

Problém neměl ani s online registrací. „Jakmile byla tato možnost uvolněna pro mou věkovou kategorii, hned jsem se do toho pustil. A do týdne jsem byl naočkovaný! Po registraci mi přišlo vyrozumění s konkrétním datem a časem a všechno šlo bez problémů. Takže ze své zkušenosti mohu jen chválit,“ svěřil.

 „V nemocnici všechno klape“

Dobrou zkušenost udělal i s Uherskohradišťskou nemocnicí. „Náš špitál je opravdu třeba pochválit, nebyly u toho žádné zmatky. Dokonce už jsem vezl i manželku na očkování a všechno funguje. Jeden pavilon na očkování, druhý hned naproti, všechno klape. Takže stařec Doskočil hlásí, že už je spokojeně naočkovaný, a posílá pochvalu do nemocnice!“ usmívá se oblíbený herec.

Na druhou dávku vakcíny se chystá 12. dubna. „Hned se mi to spojilo s tím, že to je výročí dne, kdy Gagarin vyletěl do kosmu,“ uzavírá se smíchem Vladimír Doskočil.

Tagy článku

TOPlist