Starosta Mojše se zalekl inkvizitora

Starosta Mojše se zalekl inkvizitora
Foto: pri
Salaš Společnost 06 / 08 / 2014

Na nádrž ve farmářském krámkku vyplulo i batole, roční Isabela Kromková

Sovětská raketa, Mašinka Tomáš, zahrádka s krtkem, kousek lesa i s hříbky, žralok, piráti a dalších minimální dalších 100 exponátů spatřilo světlo světa ve čtrnáctileté historii Salašské neckyády. Na přelomu července a srpna zde také hledají přeborníky v přejezdu 16metrové lávky napříč požární nádrží na kole nebo dvojic s trakařem. Vítěze mezi Mrazíkem a hasičskou inkvizicí musel vybrat díky stejnému počtu bodů starosta spřátelené obce Mojš Štefan Svetko. Štěstí se usmálo, nebo spíš pohled inkvizitora rozhodl, že putovní pohár převezmou domácí hasičky. Přejet lávku tam a zpět za 16,7 vteřina zvládl Tomáš Daněk. Některý rok jich bylo 6, jindy 10, co je ale zajímavé, že se nikdy prozatím žádné plavidlo neopakovalo, a ještě zajímavější je to, že všichni tají, co staví, ale nikdy se nesejdou dva stejné nápady, řekl Zdeněk Pištěk, starosta Salaše.
Po minulé účasti se holky rozhodly vsadit víc než na kvalitu plavidla na nápad a ztvárnění. Nápad je od Báry Krchňavé, protože studuje historii. My ostatní jsme to vytvořily, ukázala jedna z vítězných hasiček na Báru, která se bránila pozornosti. Já budu červená, že mě tak chválíte. Na kostýmech jsme si ale daly záležet. Zato výroba nám trvala dvě hodiny. Důležité hlavně bylo, aby nás to uneslo, přidala další z veselého babince, která zároveň chtěla poděkovat trenérovi, což jí holky rozmluvily a společně poděkovaly raději amorkům, kteří vypluli jako andělé lásky s velkým srdcem.  
I když Petr Chrástek, který akci moderoval, v úvodu řekl, že se jedná o salašskou derniéru, starosta vše uvedl na pravou míru. Je to derniéra  pro tyto pořadatele. Pokud se najdou noví, ať to pokračuje dál. Začínali jsme v době, když naše děti byly malé. Věřím, že se najdou další, kteří štafetu převezmou a budou pokračovat dál.
Více než luxusnímu počasí pěkně ve stínu stromů dominoval košt kvašáků a utopenců. Je to naše páté setkání a věřím, že nebude poslední. Pravidelně se navštěvujeme i po skončení mikroprojektu, který nás sblížil, nechal se slyšet slovenský starosta.

Výsledky:
nejlepší plavidlo:
1. salašské hasičky - Inkvizice
2. Lucie a Natálka - Mrazík
3. rodina Trčkova a Kromkova - Farmářský stánek

přejezd přes lávku mladší:
1. Martin Pavlík
2. Adéla Oborná
3. Šimon Gogola

přejezd přes lávku starší:
1. Tomáš Daněk
2. Radek Dvouletý
3. Jirka Janováč

přejezd trakař:
1. Matěj a Jarda Špičákovi
2. Aneta Snopková a Kateřina Kutálková
3. David Janováč a Tomáš Daněk

plavání v nafukovacím kole:
1. Ondřej Jílek
2. David Janováč
3. Michal Svetko

nejlepší kvašák:
1. Pavel Trubačík
2. Jirka Janováč
3. Zdeněk Pištěk

nejlepší utopenc:
1. Zdenka Pišťkova
2. Jirka Janováč
3. Pavel Daněk

Galerie

Salašská neckyáda

Salašská neckyáda

06 / 08 / 2014
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace