Štěstí plné energie

Štěstí plné energie
Foto: pri
Traplice Společnost 16 / 10 / 2012

Řidičům podávali pramenitou vodu

Stárci plní energie. Stárci před hodami zazářili. Nebo hromosvodi. Takové hlášky se začaly šířit na téma trapličtí stárci ústně i internetem od pátečního rána. Každý totiž věděl, že už je možné si ze všeho dělat legraci. Čtvrteční večerní příhoda dopadla dobře a všichni si mohli oddechnout. Ještě ale zbýval jeden krok, a to propuštění z nemocnice. A proč z nemocnice? Protože hodové přípravy nečekaně překazil blesk.
Stavěli jsme stan a tak o půl desáté do něj vletěl blesk, popsal zkráceně mladší stárek Ladislav Blecha. Už jsme to jen dozdobovali, popíjelo se a zpívalo a z ničeho nic to přišlo. Zatočila se nějaká vichřice s deštěm a během 10 minut bylo po všem.  Byla to jen chvilka. Ale všechny nás to pořádně vystrašilo, doplňuje starší Tomáš Kubina. Nejvíc to odnesl můj taťka, který se konstrukce držel. Celkem jsme u toho byli čtyři, takže musely přijet i sanitky, dodává Laďa. V pátek si nás nechali na pozorování a na sobotu nás pustili domů, přidal Laďa.  
Hody, na které nemohli sehnat staršího stárka, to naštěstí nijak dál neovlivnilo. Vše je OK, shodují se stárci. Nemohl jsem to ségře udělat. Chtěla jít za starší stárku. Nemohl se sehnat stárek. Naši svolili, abychom mohli jít oba dva. To nešlo překazit, říká Tomáš a jeho sestra Zuzana se připojuje do hovoru. Jsme rádi, že jsou všichni živí. Do nemocnice jsme nejeli a s netrpělivostí jsme očekávali závěrečné stanovisko. Nejvíc to prožívala mamka, která ani nechtěla prozradil své sny.
Teď se tomu všichni smějeme a už vznikla i spousta srandy. Že mají energii na rozdávání nebo že furt někde lítají, přidává Dominika Sentlová, mladší stárka, další aktuální hlášky.
Chasa byla veselá a Tomáš Vranka, loňský podstárek, přišel s nenápadným osvěžením a alternativou pro projíždějící řidiče. Hody se odehrávají u cesty a dost často nám museli řidiči vycházet trpělivě vstříc. Připravil jsem si demižonek čisté pramenité vody, aby měli s pohárkem v ruce pocit, že jsou s námi, a mohli se s námi radovat a být v hodovém veselí a přitom zůstat stále řidiči.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace