Střet představ a reality

Střet představ a reality
Foto: pri
Uherské Hradiště Společnost 21 / 06 / 2011

Po úspěšné komedii Hráči si diváci Slováckého divadla moc dlouho neodpočinuli a už je pro ně hereckým týmem připravena horká novinka. Slavné Lorkovo drama Dům Bernardy Alby. Potřetí se do zpracování díla tohoto španělského autora pustil ředitel Igor Stránský. „Neznám jiného autora, který tak dokonale dokázal vstoupit s ohromující básnivostí do lidského nitra. Na hře jsem mnoho týdnů pracoval a neustále objevoval nové a nové významy. V tom je tato práce doslova fascinující,“ řekl režisér, který prozradil i hlavní motto inscenace. „Zakažte ženě být ženou. Zakažte člověku být člověkem.“
Do titulní role byla obsazena Jaroslava Tihelková. „Bernardu Albu nevnímám jako nekompromisní tyranku, ale jako ženu, která má pro to, co dělá, své důvody. Pro nás možná nepochopitelné, ale pro ni naprosto opodstatněné. Chrání své dcery před pokušením tak vehementně, že výsledkem je nemožnost jakékoliv komunikace,“ říká herečka, kterou diváci v minulosti několikrát odměnili cenou popularity a divadelní kritikové Největším z pierotů.
Po sobotní premiéře čekalo na diváky malé překvapení, a to taneční představení, jehož autorkou byla Hana Košíková, která se podílela na pohybové spolupráci k této novince.

Galerie

Dům Bernardy Alby

Dům Bernardy Alby

20 / 06 / 2011
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace