Tábor - tiskovka

Tábor - tiskovka
Uherské Hradiště Společnost 04 / 08 / 2017

Trenére, na Reptákovo slovíčko
Vyvrcholením prázdninového putování s Reptákem byla „ostrá tiskovka“ s trenérem 1.FC Slovácko Stanislavem Levým. Devítka redaktorů Reptákovy redakce si na ní v praxi vyzkoušela roli novinářů, na kterou se po celý týden připravovala.
Markéta: Kolik zápasů odehrajete za sezónu?
V lize odehrajeme třicet zápasů a já věřím, že nějaké přidáme i v poháru, kde chceme postoupit co nejdál.
David: V jaké sestavě nastupuje vaše mužstvo nejčastěji?
V bráně je Heča nebo Daněk a naposledy jsme nastoupili v obraně s Reinberkem, Hofmannem, Šimkem a Dívíškem, protože Břečka je zraněný. Hrál Šumulikoski, kapitán mužstva, Havlík, Daníček, Machalík, Navrátil, Zajíc, Rezek. Máme ale dalších osm hráčů, kteří jsou také zranění.
Ema: Stalo se vám někdy, že by vás hráči na tréninku neposlouchali?
Ještě se mi to nestalo, ale vím, že někdy se to stává. Já s tím ale problém nemám, protože toto mužstvo chce pracovat a má výborný charakter.
Andy: Znáte nějaké fígle, jak hráče motivovat, když se jim zrovna nechce pracovat?
Určitě. Už nějakou chvilku trénuji a vím, že někdy hráči nemusí mít optimální pohodu, když se třeba nevyhrává, a pak je dobré jim v tréninku ulevit anebo vložit nějakou zábavnou hru, která třeba nebyla původně v plánu.
Adam: Kdy vyzkoušíte všechny letní posily?
Vyzkoušel jsem je všechny, protože jsme měli asi osm přípravných zápasů. Už jsem to říkal, že já se nedívám, kolik je komu let anebo jaké má jméno, a nevybírám podle toho sestavu. Když nemá někdo formu nebo má trest za karty, tak musíme mít připravené další hráče.
Ema: Jak dlouho trénujete 1.FC Slovácko?
Ve Slovácku jsem od 15. června 2016, takže jsem na začátku druhého roku svého působení na Slovácku.
Tadeáš: Stala se vám při tréninku či zápase nějaká nehoda či zranění?
Z doby, kdy jsem ještě hrával, mám zraněné oba kolenní vazy a nemám v kolenou ani menisky. Jako trenérovi se mi stala nehoda s rozhodčím, který mě vykázal na tribunu, protože jsem nebyl spokojený s jeho výroky a nakopl jsem láhev s pitím.
Matyáš: V jakém zápase byl váš tým nejúspěšnější?
My jsme v loňské sezóně odehráli dobré zápasy. Například v Liberci, kdy jsme hráli 2:2, a to proti nám byly dvě penalty, z nichž žádná nebyla nařízena oprávněně, hráli jsme s Plzní 1:1, výborný zápas byl i s Boleslaví, kdy jsme od páté minuty prohrávali, a přesto jsme dokázali výsledek otočit a brankou v poslední minutě získali vítězství. Po takovém vítězství je velká radost.
Tomáš: Který z hráčů vašeho týmu je nejlepší?
To vám bohužel nemůžu prozradit, protože dalších dvacet tři hráčů by bylo naštvaných, že jsem neřekl je.
Ladislav: Kdy jste přišel na to, že byste se chtěl stát trenérem?
Fotbal jsem hrál od šesti let a pak přidal pozici asistenta. Z toho potom vzešla přirozeně i role trenéra. Pro mě tedy byla volba pokračovat ve fotbale jasná. Nejraději bych jej hrál do šedesáti, ale to nejde. Trénování se věnuji už třicet let.
Markéta: Jak dlouho jste hrál fotbal?
Začal jsem v šesti letech a hrál do sedmatřiceti, takže to je jednatřicet let.
Ema: Chodíte po vítězství slavit s hráči?
Určitě si to vítězství užijeme společně v kabině. Pak je ale nechávám o samotě, protože také oni chtějí mít svůj klid a soukromí. Vítězství si jdu užít se svými trenérskými kolegy anebo se známými, kteří zápas navštíví.
Tomáš: V jakém zápase dalo vaše mužstvo nejvíce gólů?
No my jich moc nedáváme. Na Slovácku jsme jich dali nejvíc v přípravě Jankovicím, kde jsme vyhráli 14:0. Jako hráč jsem vyhrál taky přes deset gólů. Pamatuji se, že jsme, ještě když jsem hrával, prohráli s Bayernem Mnichov 11:2.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace