Tak jak je to s tou láskou?

Tak jak je to s tou láskou?
Foto: pri
Tučapy Společnost 08 / 02 / 2013

Diplom a malovanou památeční láhev dostalo celkem patnáct dobrovolných dárců. První místo v kategorii meruňka získal domácí František Fryšták. Získat jeho recept na výbornou meruňkovici bylo těžké. Začalo to takto: Vše dělat s láskou. Sadit stromky, stříhat a pak i sbírat, říká. Jenže těmito kroky to přeci nekončí? Letní kvas nepeckuji a pálím výhradně v Bílovicích u Františka Řezníčka. Ředím na 50,5 stupně, dodává, ale hlavní gró toho, jak probíhá kvašení, prozradit nechtěl. Recept na správný postup je od tatínka a je to naše rodinné tajemství, usmívá se a vypadá to, že si ze mě utahuje. Kdyby ti to řekl, tak to bude dělat každý, kdo si přečte v pondělí noviny, spěchá se svou trochou do mlýna Jarek Horký, vítěz kategorie trnka+durancie.
No dobře, povzdechne si Fryšták. Já to vždy s láskou zadám děvčicím, ať to posbírají. To je ta finta, vyhrkne a mizí v útrobách kulturního domu, aby znovu mě i vás čtenáře nechal na pochybách.
Se stejným postojem jsem se setkal u Horkého. Recept? Ten ti neřeknu, zamumlal při točení piva muž, který přispívá svými vzorky jen na malé košty pořádané v úzkém kruhu přátel. Na větší košt dávám poprvé a překvapilo mě to. A také sbírám s láskou společně s maminkou, říká Horký, který si za svou osvědčenou pálenici vybral tu v Buchlovicích, kde již několik desítek jeho rodina u Františka Mikuly pálí.

Galerie

Tučapská štamprla 2013

Tučapská štamprla 2013

30 / 01 / 2013
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace