Tančím dobře, tančím rád, tvrdí lídr YoYo Bandu

Tančím dobře, tančím rád, tvrdí lídr YoYo Bandu
Foto: Martina Zapletalová
Uherské Hradiště Společnost 16 / 01 / 2014

Jaký je váš osobní vztah k plesům?
Jako návštěvník na plesy dnes už nijak zvlášť nechodím. Naposled jsem navštívil jen maturitní plesy svých synů. A protože učím na střední škole, tak i maturitní ples svých studentů. Jinak na plesy už moc nemám čas. Ale jako mladý jsem byl jejich častým a vděčným účastníkem.

Tančíte rád? Jaký tanec je váš nejoblíbenější?

Tančím dobře, tančím rád. (smích) Kdysi jsem tančil hodně rád čaču, džajv, waltz a slowfox.

Tanec asi dobře zúročíte také v muzikálech.
Rozhodně ano. Tanec je v muzikálech hodně důležitý. I když teď mě už režiséři tolik nehoní jako nadmutou kozu. Všechno to divoké tančení obvykle obstará komparz.

V jakém muzikálu aktuálně hrajete a který vám nejvíc přirostl k srdci?
Momentálně hraju, zpívám a tančím v Mauglím, Johance z Arku a Cestě kolem světa za osmdesát dní. Nejraději mám Mauglího. Ale dobře se mi hraje také v Johance z Arku a miloval jsem i Hamleta.

Vnímáte hraní na plesech jinak než klasický koncert? Je asi příjemné, že vaši hudbu neprožívají návštěvníci jen pasivně, ale reagují na ni živě tancem…
Pro mě je moc příjemné, když lidi tančí a baví je to. Rád sleduji, když přijdou na parket a je vidět, že ten rytmus vnímají. Takové hraní je sice jiné než koncert, ale o nic méně příjemné. Nabídek na plesy ostatně máme spoustu, z čehož je zřejmé, že tanečníkům na plesech se naše hraní také líbí. Včera jsme třeba hráli v Praze na Plese mediků a bylo to také úžasné.

A co je nového v kapele YOYO BAND? Nechystáte třeba novou desku?
O tom pořád intenzivně uvažujeme, je to ale stále těžší a těžší. Doba je složitá, desky se špatně prodávají. Ale nějak už to vymyslíme...

Znáte Uherské Hradiště? Máte tu nějaká oblíbená místa?
V Uherském Hradišti nejsem poprvé, už jsme tu hráli. Nikdy jsem ale neměl možnost si město zvlášť dobře prohlídnout. Mám tu ale pár známých, třeba Honzu Maděriče, se kterým jsme kamarádi už mnoho let. Ten má líp než já zmapované, která pěkná místa jsme tu spolu navštívili. (smích) Pokud mám ale přece jen k Hradišti říct svůj postřeh, neuniklo mi, že tu jsou nejkrásnější ženy z celé republiky. (smích)

Jste velice všímavý. (smích)
Tak snad otázka závěrem - začal nový rok, co byste do něj našemu krásnému městu popřál?
Aby se tu pořádalo ještě spoustu let hodně tak vydařených plesů, jako je ten dnešní. (smích)


autor: ADÉLA KOTKOVÁ

Galerie

TOPlist