Těsně před odjezdem

Těsně před odjezdem
Foto: pri
Velehrad Společnost 20 / 04 / 2012

V pátečním podvečeru proběhla poslední zkouška před odjezdem Pěveckého sboru SGV Stojanova gymnázia Velehrad. Kam se tentokrát vydali, na to odpověděl zakladatel a sbormistr v jedné osobě Filip Macek. Jako velehradské gymnázium se snažíme kooperovat se všemi velehrady světa. Londýn, Paříž, Vídeň, Mnichov. Zemí, do které máme namířeno, je Itálie. Výlet je na pozvání centra Aleti, ale současně se stává také posláním, neboť má připomenout druhé výročí úmrtí kardinála Tomáše Špidlíka. Zítra odsloužíme zádušní mši svatou zde na Velehradě a dva dny poté bude odsloužena také v Římě, který se pro něj stal druhým domovem, říká Macek a dodává, že tím zdaleka nebude jejich mise ukončena.
Přijali jsem pozvání ke koncertnímu vystoupení z velvyslanectví při Svatém stolci. Dalším významným místem bude Modena, kde se narodila paní Martinů, která je naší velmi významnou přispěvatelkou na stipendia pro méně majetné děti. Zpívat budeme celému jejímu fanklubu a současně to bude poděkování za její aktivity.
V itineráři je naplánován i čas na poznání krás Itálie, další koncerty v bazilikách a na zpáteční cestě i zastávka Benátkách.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace