Topolánek se přihlásil ke slováckým tradicím

Topolánek se přihlásil ke slováckým tradicím
Foto: sal  /  Topolánek se projevil jako znalec dobrého vína.
Uherské Hradiště Společnost 18 / 12 / 2017

Po vánočním jarmarku v Hradišti ho provázel starosta Blaha a senátor Valenta

Kandidát na prezidenta Mirek Topolánek přijel v neděli na Slovácko. Dříve, než zavítal na vánoční mši do velehradské baziliky, navštívil Centrum historie a tradice na Modré. Zde ho čekala nejen exkurze v tamní pálenici, vinné stezce a slivotéce, ale také krátká diskuse s místními podnikateli a představiteli samosprávy.
„Už jsem se na to prostě nemohl dívat. Když jsem viděl, jak prezident Zeman pověřuje sestavením vlády Andreje Babiše, byla to pro mne poslední kapka. Tak jsem se rozhodl a jdu do toho. Jmenováním vlády Andreje Babiše skončila prvni polistopadová republika,“ řekl Mirek Topolánek, jehož kroky pak mířili do velehradské baziliky, aby se týden před Vánocemi pomodlil na místě, které je od nepaměti spojeno s cyrilometodějskou tradicí i návštěvou papeže Jana Pavla II. Po mši vyrazil Mirek Topolánek do slovácké metropole, kde se nejen sestál se starostou a poslancem Stanislavem Blahou a slováckým senátorem Ivo Valentou ale především navštívil tradiční uherskohradišťský jarmark.
„Byl jsem rád, že jsem mohl doprovázet Mirka Topolánka během jeho krátké návštěvy Slovácka. Jsem rád, že jasně vzdal hold našim tradicím, ať už těm slováckým, vinařským, tak velkomoravským a křesťanským,“ uvedl Michal Dvouletý, krajský zastupitel a předseda Soukromníků ve Zlínském kraji.
 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace