Tři bratři v kroji

Tři bratři v kroji
Foto: ket
Březolupy Společnost 23 / 10 / 2017

Stárka Rostislava Šimka doprovodili v kroji jeho bratři Vojtěch a Jan

Jako prvního si březolupská chasa vyzvedla stárka Rostislava Šimka. Příchozí pohostil nejen dobrými zákusky, ale také kvalitní pálenkou, kterou je známý. „Pravidelně dávám vzorek na Včelarskou baňku. Letos se mi podařilo získat vítězství mezi ovocnými pálenkami s meruňkou z roku 2015. Ale ta se dnes nenalévala, tu jsme si rozdělili mezi nás tři bratry a máme ji uloženou až na svatbu,“ prozradil Rostislav Šimek.
Do kroje se letos na hody oblékli i jeho mladší sourozenci Vojtěch a Jan. „Pro rodiče je to důležitý okamžik. Důkazem je i to, že mamka si kvůli dnešku pořídila nový kroj,“ nechal se slyšet stárkův bratr Jan Šimek.
Už před začátkem loňských hodů se Rostislav Šimek dohodl s Kristýnou Rozehnalovou na stárkování právě pro letošní rok. Kristýna vyrazila v kroji hodovat už pojedenácté. Své zkušenosti se stárkováním jí předal strýc Josef Hubáček, který vedl hodovou chasu v roce 1998. „Strýc vycházel z domu, odkud dnes vycházím já. A dokonce i májka, která je před domem, stojí úplně na stejném místě jako v tom roce 1998,“ řekla letošní stárka Kristýna Rozehnalová.

V kroji k volbám
Značná část březolupských krojovaných vyrazila v sobotu k volební urně. Chasa stihla odvolit těsně před tím, než se slavnostní průvod vydal pro oba stárky. „Celý pátek jsme chystali hody a nebyl čas jít k volbám. Nechtěli jsme to ale propásnout. Tak jsme si řekli, že půjdeme volit v sobotu a že půjdeme rovnou v kroji,“ vysvětlil za chasu Jan Šimek.

Galerie

Hody v Březolupech

Hody v Březolupech

23 / 10 / 2017

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace