Tučapská štamprla oslavila pět let

Tučapská štamprla oslavila pět let
Foto: Mirek Vanda
Tučapy Společnost 02 / 02 / 2012

V rekordním počtu vzorků zabodovali bratři Fryštákovi, Šmíd, Elísek a Remeš

V zimě zahřeje, v létě ochladí, toť jednoduché moudro, kterým se řídí většina konzumentů slivovice. Letošní zima sice moc nepodporuje první variantu, ale i tak se v Tučapech pila. Na zdraví i v hojné míře. Na 5. ročník Tučapské štamprle dorazilo sto padesát návštěvníků-degustátorů. Máme tady 235 vzorků, z toho 75 trnek, 50 durancií a ostatní pálenky, jako např. špendlíky, jablko, hrozen, z květu černého bezu, sušených rozinek, ringlí, vyjmenovává Pavel Elis, spolupořadatel koštu. Máme tu ale i terkelici, což je maďarská pálenka, která se pálí ze zkvašených vinných matolin, popř. vinných sedlin.
Přichází jeho bratr Petr Elis, starosta obce, který doplňuje, že stejně chutný jako vzorky slivovice mají i domácí bufet. Od prvního ročníku nabízíme zabijačkové speciality, sýr a postupně přidáváme něco nového. Dnes už tak připravujeme i královské škvarky, jehněčí a kančí žebírka na paprikové šťávě a moravského vrabce.
Ale zpět ke koštu. Získal si svou oblibu, protože vítěze vybírají sami návštěvníci. Každý nás na začátku odrazoval, že správný košt by měl být řízený. Myslíme si ale, že návštěvníci sami umí rozhodnout o nejlepším vzorku. Stejně jako degustátoři mezi sebou vzorek rozebírají a určují jeho přednosti i nedostatky, tvrdí první muž obce. Důkazem správného rozhodnutí jsou i další jeho slova: Každým rokem návštěvníků přibývá.
Pro tento košt není potřeba shánět velké množství vzorků. Kolem dvou set je pro náš košt počet tak akorát. Pro zachování objektivnosti je nutné, aby vzorek byl ochutnán vícekrát. Nespoléháme na to, že ho možná u stolu zhodnotí dva tři lidé, prozrazuje Elis.
Při pohledu na velký počet mladých návštěvníků by se s nadsázkou dalo říct, že se tento košt stává malým degustátorským inkubátorem. Vždy se mluví o koštech, ale nikdo pořádně neví, co koštování obnáší. Každý z mladých toho vypil jistě dost a dost, ale tady vzorek celá skupinka u stolu rozebere a stejně jako komise rozhodnou o jeho obodování. K nám nechodí jenom za těmi již předvybranými vzorky. Pod ruku dostanou někdy i ten horší a tím se učí, podporuje mou myšlenku.
Absolutním vítězem se stala Eva Fryštáková z Nedakonic s třešňovicí 2011. Společné koštování podpořila hudbou i zpěvem CM Rubáš z Buchlovic. Jubilejní ročník někteří uzavírali až po půlnoci. 

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace