TULiP zabodoval v anketě Časovaná bota

TULiP zabodoval v anketě Časovaná bota
Foto: archiv TULiP
Uherské Hradiště, Zlín Společnost 16 / 05 / 2010

Málokdo ví, že TULiP je spojení slov „tu je líp“. Vševypovídající slůvko si vybrali mladí lidé, kterým je lépe v uherskohradišťském nízkoprahovém klubu, neboli zařízení pro děti a mládež, než doma nebo na ulici. TULiP poskytuje nejen prostory pro různé volnočasové aktivity, ale také sociální poradenství všem ve věku od dvanácti do šestadvaceti let. „Zjednodušeně řečeno klub pomáhá mladým TADY a TEĎ,“ objasnila vedoucí Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež TULiP Uh. Hradiště Jitka Janošková.
Takzvaná nízkoprahovost spočívá v tom, že zájemcům je umožněno realizovat vlastní nápady a aktivity v klubu, kde se snaží o maximální otevřenost a přístupnost. Návštěvník má možnost využívat veškeré nabízené služby včetně počítače zdarma, anonymně a bez registrace. A že to už čtrnáct let pod křídly Oblastní charity Uh. Hradiště dělají dobře, ocenila široká veřejnost, ale také odborníci. Tulipáci tak v konkurenci 190 celorepublikových zařízení byli vybráni mezi tři nejlepší.  
Čestné uznání za dlouhodobý přínos pro rozvoj nízkoprahových služeb jim bylo předáno v rámci fotbalového turnaje nízkoprahů ve Zlíně. A nebyla to cena ledajaká. „Dostali jsme „Časovanou botu“, což je ocenění, které každoročně uděluje Česká asociace streetwork. Součástí je desetitisícová částka určená na rozvoj zařízení a sponzorský mobilní telefon pro terénního pracovníka. Zároveň je dobře, že se naše úsilí zviditelní,“ řekla vedoucí za celý pracovní tým. A dodala: „Někteří lidé ani netuší, že práce na této úrovni existuje. Každý člověk se může ocitnout v obtížné situaci, ale s námi na ni nemusí být sám.“
Ne nadarmo se říká, že nízkoprahové služby zaplňují bílá místa mezi společností a dospívajícími. Také proto jsou tato zařízení často nazývána „čekárnami na dospělost“. Ta hradišťská sídlí v 1. poschodí domu č. 29 v Nádražní ulici. V klubu jsou od pondělí do pátku (mimo středy), a to od 14 do 19 hodin. Kontakt: vedoucí - 606 672 239, klub 725 520 998, e-mail - tulip@uhradiste.charita.cz, webové stránky - www.klubtulip.cz.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace