Tvář DOBRÉHO DNE Adéla Rezková je Miss Academia

Tvář DOBRÉHO DNE Adéla Rezková je Miss Academia
Foto: sal
Zlín Společnost 20 / 03 / 2014

V roce 2012 Adéla Rezková zvítězila v soutěži slováckého týdeníku Tvář DOBRÉHO DNE, minulý týden pak uspěla i v soutěži krásy, ve které bojují nejkrásnější vysokoškolačky České republiky o titul Miss Academia. Klání deseti finalistek se konalo ve zlínském kongresovém centru. Titul první vicemiss získala Markéta Martinkovičová z Mendelovy univerzity v Brně, druhou vicemiss se stala studentka Ostravské univerzity Sabina Karasová. V internetovém hlasování titul Miss Academia Online získala Nikola Kováříková, studentka práv Univerzity Palackého z Olomouce.
Když jsem se o vítězství Adély v soutěži Miss Academia dozvěděl, nebylo to pro mne vůbec žádné překvapení, to bylo jasné hned, říká Michal Pavlásek, dvorní fotograf Tváře DOBRÉHO DNE. Kromě této soutěže s Adélou fotil ještě dvakrát ve studiu. Chemie okamžitě zapracovala a já jsem věděl, že pracuji s modelkou snů. Přirozená, sympatická, usměvavá... Nakonec to všechno bylo i na fotkách, shrnul Pavlásek spolupráci.
Adéla Rezková z Uh. Hradiště, která prvním rokem studuje speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě v Brně, svým vystupováním a projevem nejvíce zapůsobila na odbornou porotu, v jejíž čele zasedl bývalý eurokomisař Pavel Telička, či vyhlášený zlínský oční chirurg Pavel Stodůlka. Kromě zástupců sponzorů dále o vítězkách svými hlasy rozhodovala i zpěvačka Klára Výtisková a vítězka minulého ročníku Martina Palacká.
Během slavnostního galevečera čekalo na desítku finalistek několik soutěžních disciplín, které měly odhalit nejen jejich krásu, ale především jejich intelekt, protože Miss Academia je miss, která má (s)mysl. Kromě rozhovoru s moderátory, kterými byli Daniela Písařovicová a herec Lukáš Hejlík, předváděly dívky šperky a šaty od studentů designu zlínské univerzity.Ze skautky Miss Academia

Ačkoliv byla úplně nejmladší účastnicí mezi desítkou finalistek, které ve Zlíně bojovaly o titul Miss Academia 2014, byla to právě ona, která zvítězila. Řeč je o Adéle Rezkové z Uherského Hradiště, kterou čtenáři DOBRÉHO DNE znají jako vítězku ankety Tvář DOBRÉHO DNE 2012.

Adélo, před chvíli jste zvítězila a stala jste se Miss Academia. Je na vás vidět, že tomu stále nevěříte.
Cítím se úžasně, i přesto, že na generálce jsem od moderátorů dostávala úplně úžasné otázky a na ostré finále jsem se těšila. Jenomže pak mi dali hrozné podpásovky. (smích) Na generálce jsem si zkusila, jaké je to být první, takže jsem si říkala, že už to mám za sebou. Tajně jsem doufala ve třetí, nebo druhé místo. Když už byly vyhlášeny první dvě holky, bylo mi jasné, že já ta první nebudu.

To jste si vůbec nevěřila?
Věřila, ale jak říkám, druhé, nebo třetí místo. Na první ne. Byla jsem smířena s tím, že mám za sebou další zajímavou zkušenost.

Ovlivní vítězství v Miss Academia nějak vaše studium?
Se studiem teprve začínám, takže doufám, že všechno dobře dopadne a logopedii zvládnu. Škola bude stále na prvním místě.

Vyhrála jste i spoustu cen, která vám udělala největší radost?
Já ani nevím, co všechno jsem vyhrála. Moc jsem to nevnímala. Vím, že jsem dostala tablet, ale protože už jeden mám, dám ho sestře. Potom nějaký vyhlídkový let, jízdu závodním autem během relly. Z toho už mám teď strach.

V minulém roce jste zkoušela štěstí i v castingu na Českou Miss, ale porota vás nevybrala. Zkusíte štěstí znovu?
Loni mi řekli, že jsem ještě mladá a že mám nabírat zkušenosti. Teď jsem nějaké nabrala, takže uvidíme za rok nebo dva.

Lákala vás jako malou holku kariéra modelky nebo missky?
Právě že vůbec. Jako malá jsem chodila do skautu. Nějaké miss, šatičky, nebo lodičky, to mi nic neříkalo. Všechno se ale zlomilo v pubertě.

TOPlist