V Brodě byly představeny skladby na Všesokolský slet 2024

V Brodě byly představeny skladby na Všesokolský slet 2024
Foto: KM
Uherský Brod Společnost 01 / 05 / 2023

Všesokolský slet není jen vzpomínkou na dobu před revolucí, ale i tradicí, která se udržuje doposud. Další slet se bude konat v roce 2024 a již nyní jsou vybrány a natočeny skladby, které se budou za rok v Praze cvičit. Nácvik na tuto akci začíná sice až v září, ale v Uherském Brodě již proběhlo představení skladeb pro cvičitelky i zájemce, kteří by se chtěli nácviku a následně i sletu zúčastnit.

Od září začíná nácvik všech zájemců

 "Proč se to koná tak brzo? Protože ty skladby už jsou předvedené, jsou poskládané, cvičitelky už se připravují a my potřebujeme, abychom v září začali s ostrým nácvikem. Ono toho času není moc a skladby jsou poměrně složité. Tak aby se lidi mohli rozmyslet, jestli v září přijdou do Sokola, budou chtít cvičit, budou se chtít zúčastnit této velké akce, kterou vrcholí celá činnost Sokola jednou za 6 let,“ uvedla starostka uherskobrodského Sokola Sabina Běhůnková.

Skladby jsou vybrány pro všechny věkové kategorie a zúčastnit se nácviku a všesokolského sletu v Praze může prakticky kdokoliv. „Budeme nacvičovat skladby pro rodiče a děti, předškoláky, mladší žáky, starší žactvo - to je smíšená skladba, mladší ženy, dorostence - muže i ženy a seniorky,“ dodala Běhůnková.

Zájemci o nácvik se mohou v září začít společně připravovat a secvičovat připravené skladby, které posléze představí 16. června na krajském sletu v Uherském Brodě a na přelomu června a července pak na Všesokolském sletu v Praze.

Tagy článku

TOPlist