V sedmičce to udělalo ššššššššššš

V sedmičce to udělalo ššššššššššš
Foto: pri
Polešovice Společnost 26 / 04 / 2011

Hlavní ocenění patří domácím vinařům

V Polešovicích na koštu byla k vidění fronta jako na nákupní vozíky před nějakou slevou. Dobrá třicítka vínomilců chtěla ochutnat ty nejlepší letošní vzorky. Ačkoliv je čtvrt hodiny před začátkem koštu, už se tvoří fronty u určitých stolů se šampiony, jako je např. Chardonnay, Rulandské šedé, kde máme domácí želízka, komentuje Zbyněk Vaďura za pořadatelský Svaz zahrádkářů při pohledu na zaplňující se sál.
Doba se nejspíš nezměnila. Tvoříme pořád fronty. Naštěstí jsou to fronty na dobré víno. Vína 2010 zpočátku vypadala, že budou mít více kyselin, ale rozhodně to dnes hodnotíme jako pozitvní a vína jsou krásná a budou jistě vhodná k archivaci. Co do kvantity je to jeden z podprůměrných ročníků, ale kvalitou ho řadíme od roku 2000 mezi tři nejlepší, hodnotí vinař Vaďura.
Z celkového počtu 512 vzorků byly vybrány za šampiony Cabernet Sauvignon 09 Jiřího Běhávky a Rulanda šedá 06 z polešovického Drobilova vína. Cena starosty obce, kterou obdrží vinař za nejlepší kolekci pěti vín, byla předána taktéž domácímu Vinařství Vaďura. K podpoře hledání pravdy, kterou má víno ukrývat, hrála CM Dolňáci.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace