V sobotu měl premiéru Kříž u potoka

V sobotu měl premiéru Kříž u potoka
Foto: Marek Malu°sˇek  /  Jirˇi´ Hejcman, Kla´ra Vojtkova´ a Drahomi´ra Hofmanova´.
Uherské Hradiště Společnost 22 / 03 / 2018

Vesnické drama Karoliny Světlé Kříž u potoka uvedlo v sobotu v premiéře Slovácké divadlo. Příběh lásky z tvrdého života horských samot nastudoval režisér Martin Františák.
Hlavní hrdinkou je Eva, která odmítá lásku muže, který ji miluje, a snaží se napravit svého sobeckého manžela. Na uherskohradišťském jevišti ji ztvárnila Klára Vojtková. „Eva je chytrá, ale naivní, oddaná, ale zamilovaná, jako snad každá matka laskavá a zranitelná. Dost troufalá a silná na to, aby jí bylo naloženo. Zkoušení bylo nelehké. Nebylo úplně snadné Martinovi Františákovi porozumět. Mnohé se odehrává v obrazech jen v jeho hlavě a jeho fantazie je veliká,“ uvedla herečka.  
V roli Józy Potockých se jako exkluzivní host objevila hvězda českého filmu Drahomíra Hofmanová, která je známá především ze slavného snímku Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci, kde se objevila po boku hereckých velikánů, jako byli Vladimír Menšík, Radoslav Brzobohatý, Waldemar Matuška či Vlastimil Brodský.
„Zájem o Kříž u potoka je mimořádně velký. Generálka i premiéra byly beznadějně vyprodány, je vidět, že česká klasika je pro diváky pořád velmi atraktivní,“ těší zájem ředitele divadla Michala Zetela.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace