V zajetí sociálních sítí

V zajetí sociálních sítí
Uherské Hradiště Společnost 25 / 08 / 2017

Tři dny jsem nic nevydala a už mi lidé psali, jestli jsem v pořádku, říká Shopaholic Nicol

S lidmi v Uherském Hradišti debatovala o prázdninách jedna z nejpopulárnějších českých youtuberek Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol. Její příspěvky na sociální sítí YouTube pravidelně odebírá více než čtyři sta tisíc fanoušků. V srdci Slovácka mluvila i o chystaném dokumentárním snímku Nejsledovanější, který zachycuje život youtuberů a ve kterém i ona účinkuje.

Vy jste populární i proto, že hodně cestujete do zahraničí a s fanoušky se dělíte o zážitky z těchto cest. Chystáte se v nejbližší době někam vycestovat?

Já jsem si teď toho užila docela dost, protože jsem dlouho šetřila na cestu do Ameriky, do Miami. Docela dost jsem cestovala, tak si teď chci užít trochu klidu. Ale plánuji na přelom podzimu a zimy cestu na Filipíny s kamarádkou. Bude to taková válecí dovolená.

Když mluvíte o dovolené, máte vůbec třeba o prázdninách čas na to, abyste si dala pauzu od točení videí nebo zveřejňování fotografií na sociálních sítích? Můžete si to vůbec ještě dovolit?

Asi by to šlo, ale za celé čtyři roky jsem to ještě neudělala. Dávala jsem si třeba pauzu ve videích, ale na sociálních sítích jsem byla vždycky online. Třeba tři dny jsem nedávala Insta Stories na Instagram a už mi lidi psali, jestli jsem v pořádku a jestli se mi něco nestalo. Možná kdybych nějakou delší pauzu ohlásila dopředu, tak by to možné bylo. Zatím jsem nad tím moc nepřemýšlela, ale asi by to nějakou pauzu chtělo.

Videa na YouTube vydáváte poměrně často. Jak dlouho vám trvá vytvořit jedno video?
Vždycky říkám, že je to jako jeden pracovní den. Takže tvorba průměrného videa trvá tak osm hodin. Zhruba hodinu trvá příprava, pak dvě hodiny točím a asi pět hodin to potom stříhám. Je to ale průměr. Některá videa jsou kratší, jiná delší.

Kde pořád berete inspiraci k tématům, kterým se ve videích věnujete? Ptáte se třeba fanoušků?
Přestala jsem se už ptát lidí, jaké video by ode mě chtěli vidět, protože to nemůže být dobré video, když mě samotnou námět nenapadne a nemám k tomu vlastně co říct. Pokud by mi někdo řekl, natoč video k ekologii, tak to půjde dost těžko, protože nemám odborné znalosti z této oblasti. Ale jinak vidím inspiraci všude kolem sebe. Inspiruje mě můj život, lidé kolem mě, rodina a tak dále. Inspirace mám dost, ale jde o to nějak hezky to pojmout.

Říkáváte, že se ráda scházíte s fanoušky. O čem si s nimi naživo povídáte?
Je hrozně hezké, že když se potkám s fanoušky, tak se mě nikdo neptá, s kým chodím a podobně. Takhle napřímo se mě nikdo neptá. S mladšími fanoušky je to opravdu jen o společně fotce a podpisu. S těmi staršími jsem schopná jít na kafe nebo do baru. Často se bavíme o cestování nebo o nakupování. Doptávají se mě na věci, které viděli ve videu, ale zajímá je to daleko víc.

Kde je hranice toho, co ze svého soukromí ještě zveřejníte a co už ne?
Určitě bych neřekla svoji adresu. A ani bych neřekla nic, co se týká mé rodiny, ale zároveň mě ne. To znamená, co dělají nebo něco z jejich soukromí. A také si hodně chráním vztahy.

Kromě vystupování na YouTube moderujete pořad Mixxxér na televizní stanici Óčko. Neláká vás moderování větších pořadů na sledovanějších stanicích?
Já už jsem si zkusila i moderování velké komerční akce, jednalo se o otevření jedné velké prodejny. A tam jsem zjistila, že to mě zase tak moc nebere. Na moderování Mixéru mě baví to, že se setkávám se zajímavými lidmi, s lidmi, kteří jsou mi blízcí, a hodně mi vyhovuje i tým kolem toho pořadu. Moc si neumím představit, že bych šla dělat pro nějakou velkou televizi. I když jsem měla už nabídky na to, že by mi vytvořili pořad. Ale tímto směrem se zatím ubírat nechci.

V České republice jste mezi youtubery na špičce. Neuvažujete o tom, že překročíte hranice a začnete natáčet videa v angličtině, abyste prorazila i v zahraničí?
Dlouho jsem přemýšlela nad tím, kdybych žila v jiné zemi, jestli by lidi ta má videa tolik bavila. Myslím ale, že moje fanoušky baví právě to, že jsem jim tak blízko, že žiji tady v České republice. A nemyslím si ani, že umím tak výborně anglicky, abych se mohla srovnávat s anglicky mluvícími youtubery. Tam by navíc bylo těžší prorazit, protože konkurence je v zahraničí obrovská. Já jsem spokojená tady.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace