Vánoce a Alan Bastien

Vánoce a Alan Bastien
Foto: archiv divadla  /  Alan Bastien.
Praha Společnost 08 / 12 / 2009

V mládí závodně lyžoval. Stal se dokonce nejlepším slalomářem Moravy. V muzikálech se zoceloval v roli Lancelota v Excaliburu, kde později nastudoval i roli Vortigerna. Jeho životní rolí byl bezpochyby ztřeštěný Gaskoněc dArtagnan v muzikálu Tři mušketýři, touto rolí se zapsal do povědomí veřejnosti. Jeho dalšími rolemi jsou vojevůdce Rufius v muzikálu Kleopatra, Jakob v Golemovi a Nicolas v Angelice.
Alan hraje fotbal za družstvo rockerů (1.RFC SPARK), kromě toho ho ještě baví skládat muziku, číst, hrát tenis a hokej.

Jak prožíváte Vánoce?  
Vzhledem k tomu, že jsou Vánoce jediný svátek (a pro mě vlastně navíc i jen ten jeden jediný den) v roce, který slavím, tak si nedokážu představit, že bych neměl kolem sebe svoji rodinu. Tradice, jako je například odlívání olova apod., moc nedodržujeme, ale třeba do večeře celý den bez masa, nebo rozkrajování jablek, to držíme. Taky doma celý den pouštíme koledy. Vpodvečer se potom slušně oblíkneme a jdeme usednout ke štědrovečernímu stolu. Po večeři pak tatínek zazvoní zvonečkem a jde se ke stromečku. Tam nejdřív sedíme, vzpomínáme a povídáme si. Potom rozbalíme dárky, zase si povídáme, no a potom jsou na programu pohádky v televizi. A zase jíme… :)
Dáváte přednost Vánocům v rodinném kruhu, nebo spíš přátelskému posezení s velkým večírkem ve stylu Američanů?
Kdykoliv jindy mám rád i větší společnost, ale Vánoce jsou pro mě dnem vzpomínek, takže upřednostňuji jen nejbližší rodinu. Každopádně máme vždy ale prostřeno jedno místo navíc…
Co nesmí chybět na vánočním stole?
Jednoznačně rybí polévka a smažený kapr s bramborovým salátem! A hodně! :)
Máte nějaké rituály?
Některé už jsem jmenoval, ale ještě vlastně zbývá ten nejdůležitější, a tím je ten, že ráno na Štědrý den zdobíme stromeček.
Dostal nebo daroval jste nějaký dárek, který při vzpomínce na Vánoce vždycky vyskočí z paměti?
Těch vzpomínek jsou spousty. Například si pamatuji na svoje první závodní lyže pod stromečkem. A letos každopádně nikomu z nás doma nic nepřebije dárek, který bude sice na Vánoce už nějaký ten měsíc „v provozu“, a tím je po operaci opět zdravé tatínkovo srdce. Je fajn, že se zase směje. Tak na tenhle dárek třeba taky nikdy nezapomenu!
Máte nějaký nesplněný sen?
Určitě jo! Mám spousty snů. Malé, i ty velké. A sem tam se mi nějaký i splní! Ale pro mě je vždy důležité už jen to, že si jdu za svým snem…

Tagy článku

TOPlist