Vinařská apokalypsa hotaře nechala v klidu

Vinařská apokalypsa hotaře nechala v klidu
Foto: pri
Modrá Společnost 26 / 09 / 2014

Pátá polnice apokalyptického Janova zjevení zahřměla o víkendu nad Modrou. Nebyly to však avizované kobylky, které by vypily všechno víno a snědly do posledního drobečku krajové pochutiny. Byli to návštěvníci 18. ročníku Modřanského vinobraní. Pohroma se naštěstí nedotkla vinohradů v okolí. Hotaři si tak mohli oddechnout a své povinnosti plnili až na večerní zábavě. Strašné. Takové měli lidi sání a chutě, kroutil hlavou Miroslav Kovářík, starosta i zástupce cechu vinařského, u stolu s třiceti prázdnými sedmičkami a prázdnými talířky. To to bylo tak dobré? zeptal jsem se. Nevím, jestli to bylo tak dobré, ale sarančata by se mohla učit, nezdráhal se sáhnout až k takovém přirovnání.
Po scénickém zaražení hory si to dav namířil skrz celou obec na pět míst, kde návštěvníci ochutnali vzorky dvaceti domácích vinařů. Na zahradě Tondy Grebeníčka převzali vinaři potřebné povolení pro pěstitelskou práci do dalšího roku. Předal jsem každému tradiční víchu, symbol práva pěstování a prodávání vína, která je potřebným certifikátem a znamením do následujícího roku. Bez toho u nás nemůže vinař ani kopnout do země, zahřměl zvesela starosta.
V boji o titul Šampiona vinobraní čtyřčlenná komise vybrala Víno Modrá - Svatovavřinecké od dua Kovařík-Kubernát a v bílých Petra Hanáčka a jeho směsku Rulandy a Tramínu.
Večer v Obecním domě s DH Buchlovjané proběhla zábava s tradičním tancem pod révou a chytáním zlodějů hotaři.

Galerie

Modřanského vinobraní

Modřanského vinobraní

24 / 09 / 2014
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace