Vítězné ořechovky vyrobila jen litr a půl

Vítězné ořechovky vyrobila jen litr a půl
Foto: ket
Ořechov Společnost 01 / 11 / 2017

Titul šampiona letos putuje do Polešovic

Rozsáhlá ochutnávka likéru, který už neodmyslitelně patří k obci Ořechov, opět přilákala do místního kulturního domu množství lidí. Motorkáři z Ořechova uspořádali už šestý ročník koštu ořechovky.
Odborná komise letos hodnotila 189 vzorků tohoto likéru. „Měli jsme trochu problémy se sháněním vzorků. Letos se moc ořechů neurodilo, a tak se nedalo ani moc ořechovky vyrobit,“ uvedl za organizátory Martin Rokyta. Ten obhajoval první místo z loňského roku. Tento rok se však musel spokojit s místem druhým.
Vítězství si do Polešovic odvezla Věra Lukůvková. Byla to její vůbec první účast v soutěži o nejlepší ořechovku a byl to také její první pokus o výrobu tohoto likéru. „Na doporučení svého spolužáka jsem si koupila knížku o výrobě nejrůznějších likérů a začala jsem experimentovat. Na košt jsem dávala celkem tři vzorky. Jeden zvítězil, další byl průměrný a jeden dokonce skončil předposlední. Je na tom teda vidět, že jsem opravdu experimentovala,“ prozradila Věra Lukůvková. To dokazuje i fakt, že vítězného vzorku vyrobila jen jeden a půl litru. „Litr jsem dávala sem na košt a z toho půl litru už moc nezbývá, protože už za mnou byli kamarádi, že chtějí ten vítězný vzorek ochutnat,“ dodala s úsměvem Lukůková, která se jako návštěvník koštu účastní pravidelně.
Největší zastoupení měly na koštu ořechovky se základem z vínovice. Objevily se zde ale také likéry se základem z rumu nebo borovičky.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace