Vrána dvojnásobným šampionem

Vrána dvojnásobným šampionem
Foto: pri
Staré Město Společnost 15 / 05 / 2012

Deštivé počasí koštování vína prospělo

Košt vína ve Starém Městě pomalu atakuje, co do počtu vzorků, pozice tria největších koštů Slovácka - v Polešovicích, Boršicích, Hradišti. I letos tady sesbírali 687 vzorků. Na celou organizaci je nás pouze sedm, ale máme opravdu dobré kamarády a ti nám přispívají, takže nejspíš zůstaneme u takto vysokého počtu, říká Radek Fryšták za pořadatele. A ač se jedná o předposlední košt v regionu, sál se velmi rychle začal plnit. Zájem nedokazuje pouze velká fronta u vchodu. Každý rok přibývá stovka nových návštěvníků. Počasí nám přeje. Pokud je pěkně, lidé vyrážejí na kolečkových bruslích anebo s motykami do polí. Je to třetí ročník a pokud se přehoupneme přes tři sta, bude to pro nás znamení, jestli košt pořádat až v květnu, vyjadřuje spokojenost nad víkendovým počasím, i když přidává, že proti počasí mají svou pojistku v podobě chladicích skříní.
Tři roky vinaření. Čtyřnásobný zisk titulu šampiona v různých odrůdách v sousedních obcích. A k tomu zisk titulů šampiona na domácí půdě v bílé i výběrové odrůdě. Řeč je o Dalimilovi Vránovi. Přispěl jsem 17 vzorky a šampiona výstavy přebírám úplně poprvé, skromně přiznává Vrána, který toto ocenění nepřehlíží, ale pozornost přenáší k zisku dalších pěti druhých míst v jiných odrůdách.
Vždy jsem byl jsem fanda vína, ale pouze jako konzument. Po úraze, který mi převrátil život, jsem se vinaření začal věnovat víc. Největší dík patří mému italskému kamarádovi Virginovi Sigismondimu, který mě přivedl k samotné výrobě, prozrazuje Vrána a dodává, že za vším nemusejí stát předci a s nimi spojení dědictví vinařských schopností. K poznání jsem se musel propít, úsměvně předkládá svoji cestu k vinaření.
O umocnění pohodové nálady k nejedné skleničce se postarala CM Mladí Burčáci.

Galerie

TOPlist