Vymrskání svých holek si nenechal ujít!

Vymrskání svých holek si nenechal ujít!
Foto: sal
Březolupy Společnost 04 / 04 / 2016

Honza Toužimský svému harleji říká Bezzubka

Kapely Arakain s Dymytry rozparádily na Velikonoční neděli březolupskou halu. Představily nová alba a skvělou show. Na Slovácko se vrací rády, mají tady hordu fanoušků. Společně vyrazily na tours už podruhé a tentokrát to stálo za to! Skvělý zážitek podtrhl zpěvák Arakainu Honza Toužimský.  
Rodák z jihočeské Jistebnice zpívá s metalovou legendou už dvanáct let. Není však jen rockerem zahleděným do metalového světa. Je také sólistou RockOpery Praha a zazpíval si v několika kvalitních muzikálech. Duší je rockerem, motorkářem a hlavně tátou. S manželkou Kateřinou vychovává tři cácorky - čtyřletou Annu a dvouletá dvojčata Alžbětu a Antonii. V rámci koncertu v Březolupech jsme sympatickému zpěvákovi položili několik otázek.

V Březolupech koncertujte na Velikonoční neděli. Stihneš vůbec doma vymrskat pomlázkou ty svoje čtyři cácorky? Jak vůbec rocker jako ty prožívá Velikonoce?
Tak je pravda, že už několik let vždy zrovna na Velikonoce koncertujeme v Březolupech, ale příležitost vymrskat ty svoje cácorky si samozřejmě nenechám ujít. Takže vždy jsem s pomlázkou v pondělí po koncertech v pohotovosti a užívám si s rodinou Velikonoce.

S Arakainem jste vydali další desku Arakadabra. Jsi s ní ty osobně spokojený?
Myslím si stále, že od ní nemám dostatečný odstup, abych ji mohl hodnotit. Vždycky, když natočíme novou desku, tak při ní vznikne spoustu příhod, rozepří, souznění a jsme toho tak nějak plný. Chce to odstup a někdy i několikaletý, než se dokážu od toho všeho oprostit a zhodnotit ji nezaujatě.

Už ji máš zažitou v krvi? Máš na ní nějakou „srdcovku?“
Zažitou ji mám teď po natáčení, řekl bych až moc. A jen tak si ji nepustím, ale kdybych měl na nějakou ukázat třeba už kvůli zvuku nebo aranži, tak třeba Nenávidím nebo Big Boss.

V Arakainu jsi začínal před dvanácti lety jako regionální muzikant a zpěvák. Splnil sis tak sen. Jak se za ta léta změnil tvůj pohled na Arakain i profesionální život zpěváka na českém písečku?
Kapelu vnímám tak nějak pořád stejně jako před dvanácti lety, jen s tím, že už jsme spolu něco zažili, něco vybudovali a v něčem pokročili, či někde udělali nějakou chybu. Pohled se změní víc než na kapelu tak spíš na lidi, se kterejma trávíš strašně moc času, a za dvanáct let víme přesně až do morku kosti, jakej kdo je a jak ke komu přistupovat. V tom je taky to kouzlo, že jsme stále ve stejné sestavě.

Jak se ti však daří skloubit rockerský život s rodinou? Jakmile se ti narodila dvojčata - nezalitoval jsi někdy, že jsi pořád na cestách, spíš ve stovkách hotelů a dětství vašich dcer ti utíká pod rukama?
Dělám, co můžu, a v každé chvilce, když jsem doma, si jich snažím užívat, jak jen to jde. Mají teď naprosto kouzelný období, o které nechci přijít. Na druhou stranu mám jako chlap povinnost se o ně postarat a zajistit je, a to z tepla domova prostě nejde.

Nejsi klasický bouřlivák a myslím, že se nedržíš ani tradice: Sex, drogy a rocknroll. Přesto si i tebe bulvár někdy spekulativně vezme na mušku. Jak v sobě řešíte různé polopravdy a nepravdy, které se dostanou mezi lidi a dělají pak peklo jak v kapele, tak doma?
Naštěstí nejsem člověk, kterej vymetá večírky, a tak mě bulvár částečně nechává na pokoji, nebo nepíše nic až tak provokativního. Sem tam se něco semele, ale zatím je to v takových mezích, že není třeba proti tomu nějak zásadně zbrojit. Na druhou stranu lidi se chtěji bavit a kdo chce ty věci číst, tak je prostě čte a vyhledává. Moji blízcí, na kterých mi záleží, vědí moc dobře o každém mém kroku a kde je pravda. A tak si z toho moc nedělám.

S Dymytry vyrážíte už podruhé - je letošní turné něčím výjimečné?   
Chtěli jsme, aby bylo ještě atraktivnější, a protože víme podle reakcí fanoušků, že je nejvíc bavil společnej set, kde jsme na pódiu obě kapely, tak jsme obě kapely tak nějak ještě víc popropojovali, natočili další společnou píseň, ke které už je i klip, a snažili se prostě tohle naše druhé společné turné udělat ještě více atraktivní, a to i po technické stránce, co se týká světelného parku a ozvučení.

Stal ses ambasadorem - oficiální tváří Harley-Davidson pro střední a východní Evropu. Bylo to kvůli lásce k motorkám, nebo kvůli vizáži a spojení s metalem?
Tak čím se to stalo, na to by nejlépe asi odpovědělo vedení HD CEE Teamu, které mě oslovilo. Teď by to totiž vypadalo, že se tu chválím, jak jsem báječnej, úžasnej a skvělej a nejlepší motorkář na světě. Ale to si o sobě opravdu ani vzdáleně nemyslím. Jsem úplně normální člověk, kterej má jen moc rád motocykly Harley-Davidson a všechno, co tato značka dělá, sleduje, miluje a těší se z toho. Sám za sebe ale můžu říct, že je to pro mě velká čest a jsem za to moc rád.

O motorkách Harley-Davidson se říká, že mají duši a srdce. Má ta tvoje nějaké jméno? Jak dlouho na ní jezdíš?
Je fakt, že každé jsem vždycky nějakou tu přezdívku dal. Když jsem měl model Breakout, tak jsem mu říkal Bejk, ono to celkem trefně popisovalo i jeho povahu. Teď jezdím na stroji Street Glide Special, což je cestovní motocykl určenej na delší trasy, a tak si na něm užívám delší přejezdy mezi koncertama. Tomu zase říkám Bezzubka. Možná se někdo dovtípí.

Jak se díváš na současné motorkáře - ve smyslu: dříve si kluci skládali mašiny sami, pořád něco vylepšovali v garážích. Dnes rozhodují peníze - máš prachy, máš parádní mašinu, ale opravit ji neumíš...   
To ani moc neřeším. Je prostě jiná doba. Myslím si ale, že by ty mladý kluci měli mít nějakej vztah ke svému stroji a ten opravdu začíná u přestavby, customizaci svého stroje přesně tak, jak je jim pohodlné anebo co vyznačuje jejich povaha. Pak totiž každý z nich dá do toho svého stroje kus dřiny, kus sebe a jinak si toho považujou.
Já sám se ale řadím do té kategorie, kdy jsme s bráchou jezdili od malička na všem, co mělo dvě kola, a tak i rozebrali do šroubku každej stroj, kterej nám přišel pod ruce.

Track Diesel ti byl ušitý na míru kvůli lásce k silným strojům?
Láska k silným strojům je u mě opravdu velká, ale tady v této věci, kterou mi parádně otextoval Jan Protheus Macků, jde o nadsázku a taky o vztah něžného pohlaví k nám postiženým těmito stroji.

S přáteli na motorkách objevuješ krásy světa. Kam se chystáš letos?
Letos kromě křižování skrz naskrz českou zemí už třeba mezi přejezdy na koncerty plánujeme s partou z HD CEE Teamu Švýcarsko. Už se těším, jen si na ně vzpomenu.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace