Výstava hub nabídla exkluzivní exponáty

Výstava hub nabídla exkluzivní exponáty
Foto: pas
Salaš Společnost 28 / 09 / 2021

Mykologové ze Salaše vystavili na 250 houbových exponátů

Výstava hub na Salaši přilákala milovníky hub a hřibů. Členové Mykologického klubu Salaš v okolních lesích nasbírali a na výstavě předvedli na 250 zástupců jednotlivých druhů! Exponáty byly opatřeny jmenovkou a barevným rozlišením použitelnosti. Pokladem výstavy byla krásnoporka hřebenitá, která patří v salašských lesích mezi nejvzácnější...

Návštěvníci si po prohlídce vzorně vystavených hub pochutnali na vynikajících houbových specialitách, po kterých se jen zaprášilo.

„S úrodou hub je to v tento okamžik špatné, ale je zapršené i teplé počasí, tak předpokládám, že hřibovité houby ještě porostou,“ uvedl Milan Němčický za pořadatele. „Co nás ale trápí, jsou vykopané a rozkopané houby, odpadky a to, že se lidé v lesích nechovají tak, jak by se mělo,“ varovně zvedají prst mykologové. „Tím, že lidé sbírají nevyvinuté houby a nechovají se správně, mám dojem, že je hřibovitých hub méně a méně, protože se nestačí obnovovat. I k houbám se musíme chovat pode zákonů přírody. V podhoubí se nesmí uřezat, ale opatrně vyjmout a podhoubí pak zamáčknout prstem,“ upozorňuje Milan Němčický, jak se při sbírání chovat.

autor: Iva PAŠKOVÁ

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace