Z divadla unikla nahrávka nového muzikálu

Z divadla unikla nahrávka nového muzikálu
Foto: archiv divadla
Uherské Hradiště Společnost 13 / 11 / 2010

Ve Slováckém divadle řeší problém. Týden před premiérou očekávaného muzikálu Cikáni jdou do nebe někdo tajně pořídil několik ukázek ze zkoušky a vyvěsil je na internetu. Tam se videa začala okamžitě šířit a divadelníci se zlobí.
Přihodilo se to během páteční zkoušky, při které bylo mnoho lidí z divadla i mimo ně. „Šlo o první zkoušku v kostýmech, ve světlech a v hledišti seděla spousta lidí. Vypadá to, že někdo z nich vytáhl fotoaparát a začal natáčet. Svolení od divadla ale neměl,“ poodhaluje celou záležitost herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. „Samozřejmě že bychom to nikomu nedovolili. Premiéra je až v sobotu 13., do té doby by z představení neměla uniknout ani sekunda,“ zlobí se Josef Kubáník a přiznává, že se s kolegy pokusili vypátrat toho, kdo černou nahrávku pořídil, ale marně. „Dotyčný si zaregistroval úplně novou adresu, nemůžeme s tím nic dělat. Rozhodně se ale od této události distancujeme,“ uzavírá mluvčí uherskohradišťské scény.
Nadšený není ani režisér Radek Balaš. „Rozumím tomu, že někdo byl muzikou, hereckými, pěveckými i tanečními výkony uherskohradišťských herců tak nadšený, že to nevydržel a natočil je. Chápu i bezradnost divadelníků, kteří mohou někoho stěží ohlídat, zvláště dnes, kdy šikovný mobil schováte do dlaně. Spíš se divím tomu, kdo to udělal. Měl by vědět, že takové věci jsou zakázané.“
Videa byla už během pátečního odpoledne na serveru You tube a autor pod přezdívkou Cigoš 07 se k tomu, že jde o černé nahrávky, klidně přiznává. Pořízené ukázky vzápětí unikly na stránky divadla i na Facebook. Muzikál Cikáni jdou do nebe bude mít přitom premiéru až v sobotu 13. listopadu. Diváci se novinky nemohou dočkat, všechna listopadová představení jsou už vyprodána.
 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace