Za „desetikačku“ dechberoucí výtěžek

Za „desetikačku“ dechberoucí výtěžek
Foto: pas  /  Iva Vaculíková z Nadačního fondu VIAIVA (vlevo), maminka Eva se synem Šimonkem a dcerou Adélkou a pořadatelky Knižního bazaru Simona Dvouletá s Pavlou Večeřovou.
Buchlovice Společnost 08 / 04 / 2018

Šimonkovi za prodej knížek poputuje přes 37 tisíc korun!

Pořadatelky Knižního bazaru se konečně dočkaly osobního předání výtěžku, který činil neuvěřitelných 37 300 korun. Protože se většina knih prodávala za 10 korun, výsledná částka vyrazila dech jak pořadatelům, tak mamince takřka šestiletého Šimonka. „V naší situaci je neuvěřitelné, že nás Iva Vaculíková vybrala. Jsem nesmírně vděčná hlavně organizátorům Knižního bazaru a všem, kteří darováním či prodejem knih přispěli,“ děkovala se slzami v očích maminka Eva, která od Pavly Večeřové (ČSKC) a Simony Dvouleté (Buchlovjánek) přebrala obálku s finanční částkou. „Peníze rodině přispějí na auto s větším úložným prostorem a polohovací sedačkou, protože už teď víme, že Šimonek přestane i sedět, povzdechla si maminka. „Snažím se si synovu diagnózu nepřipouštět a nemyslet na to, že to bude ještě horší. Vůbec nemá význam přemýšlet a plánovat dopředu, a tak se snažíme užít si každý den,“ říká maminka, která přijela i s dcerou Adélkou, která s bráškou velmi pomáhá.
„Jsem velmi překvapená, kolik lidí je tímto způsobem ochotno pomáhat druhým. Je to pro mě obrovská inspirace a důvod, že má práce má smysl,“ doplnila Iva Vaculíková z Nadačního fondu VIAIVA, která zmiňovanou rodinu ze svých žadatelů doporučila. „Napřímo cílená pomoc má velký význam jak pro obdarované v nouzi, tak pro pořadatele nejrůznějších akcí, kteří výsledek vidí na vlastní oči, dodala.
Zájem o dobročinný knižní bazar byl opravdu velký. Milovníci literatury se sjeli z celého kraje a našli tady poklady, prvotisky a vzácné knihy, kterých si organizátoři při chystání ani nestačili všimnout. „Jsme upřímně nadšeni, že se naše snaha vyplatila. Někteří návštěvníci se vraceli i se svými přáteli a hlavně - takřka nikdo si nenechal vrátit do koruny, ba ještě přidali peníze na záchranu nemocného chlapečka,“ hodnotí Pavla Večeřová z Československého kulturního centra, která bude ve své snaze pokračovat. Proto už dnes můžete odkládat a třídit knihy k prodeji a těšit se na zajímavé publikace k nákupu.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist