Za Trojkem stála celá chasa

Za Trojkem stála celá chasa
Foto: pri
Mistřice Společnost 13 / 10 / 2011

Letošní motto: Déšť nám nevadí, musíme ale víc pít.

Po třech letech měly Mistřice pouze mladší stárkovský pár. A opět u toho byl Milan Trojek, který rozhodně nevypadal, že by ho deštivé počasí nějak odrazovalo. Počasí je vymodlené už dva měsíce dopředu. Sice se nám to trochu prodraží, protože od čtvrtka tu proteklo každý den patnáct litrů slivovice, pochlubil se Milan Trojek, mladší stárek, a připomněl jedno nebezpečné úskalí, na které každého upozorňuje, aby všichni věděli, kdy je lepší přestat pít. Při patnácti stupních se nejlépe chodí. Horší je pak to, když dojdeme do baráku, kde je zatopené.
V kroji se objevil poosmé, v CM Mladý Včelaran hraje druhé housle, stárka je jeho nejlepší kamarádka, tělem i duší se cítí být folkloristou. Těší mě, že mohu pro někoho něco udělat. Rád se starám o mistřickou hodovou tradici a osmnáct párů v průvodu je snad dobrým ukazatelem, vyznává se Milan sebevědomě a z chasy je znát velká podpora jeho osoby. Uznání projevila i Barbora Huňková, jeho stárka. Tento rok jdu v kroji popáté, ale až s Milanem cítím hody tak, jak to má být.
Je to naprosto jiná atmosféra, když jsem současně taky stárka, říká nadšeně studentka prvního ročníku pedagogické fakulty v Ostravě, obor hudební výchova a český jazyk. Vřele všem doporučuji, aby kdo může, v kroji šel. Je to nezapomenutelný zážitek.
Nedělní obchůzkou, které přeci jen přálo více štěstí v podobě slunečních paprsků, hodování skončilo. Co bude za dva roky, nikdo neví, ale někteří tuší. Milan chce přesně dodržovat tradice a za staršího by chtěl jít, až se bude ženit se svou přítelkyní, prozradila Barbora.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace