Za vším stojí sestry?

Za vším stojí sestry?
Nedakonice Společnost 16 / 06 / 2011

Jitka: Hádky nějaké byly, ale spíš z blbosti. Ráno jsme se probudili a vše bylo v pořádku.

Čtvrtým párem, který se uchází o vaše hlasy, jsou jednatřicetiletí Jitka Jelénková a Radek Soják z Nedakonic. Do soutěže je přihlásiliy jejich sestry Jana a Renata, které by po čtrnácti letech jejich společného života rády už šly na svatbu.
Zjistila jsem, že jsem na pořádné svatbě od rána do rána nebyla od šestnácti let. Ani moje děcka svatbu nezažily a osmiletá dcera by chtěla jít za družičku. Ti dva se do ničeho neměli, tak když Jitčina sestra Jana přišla s tímto nápadem, padlo rozhodnutí velmi rychle a přihlášku jsme poslaly za ně, prozradila Radkova sestra Renata, která se stala neoficiální tiskovou mluvčí nově vznikající rodiny. A co na to svatebčané? Nás by to nenapadlo v žádném případě. Ještě teď to rozdýcháváme, říkají unisono.
Jitka již bez mluvčí o svém milém prozrazuje: Radek je velmi pracovitý a šikovný. Hlavně se mi na něm líbí, že si dokáže se vším poradit. Její protipól, který rozhodně nestojí v rodině, kde převládají ženy, mimo dění, to zestručnil: Asi všechno, jinak bych s ní nebyl.
Na vše času dost. Furt jsme to odkládali. Ještě počkáme, počkáme, až bude dítě, až postavíme, ... a tak jsme to zazdili, přiznává Radek, ale bez zaváhání odpovídá na otázku, kde se seznámili. Bylo to v hospodě, když jsem chodil ségře vypomáhat do baru. Byla to láska na první pohled. Už jsme spolu tak dlouho, že sňatek by byl pro nás pouze papírová záležitost. Jitka je v pátém měsíci a čekáme dítě, tak bude určitě lepší, když budeme manželé, dodává Radek.
Na společné cestě životem zažili nejednu dovolenou a každou krizi přešli s nadhledem. Hádky nějaké byly, ale spíš z blbosti. Ráno jsme se probudili a vše bylo v pořádku, říká Jitka a Radek, který byl na chvíli mimo místnost, když uslyšel slovo krize, ihned reagoval: Jako finanční? Ta je furt. Společně stavíme již pátým rokem dům. Sám se nemám zájem hádat, takže jsme se z toho vždy vyspali, přidává Radek a na toto téma se zapojuje se smíchem i tisková mluvčí Renata: O tomto nic nevím. Jsme v jednom baráku a o hádkách nic nevím.
No a co se týká dovolené, tak v tom mají jasno. Já se bojím létat, tak musíme jen po zemi autem. Jezdíme do Čech nebo nejraději na Lučinu na Radějov do kempu pod stan, rozplývá se Jitka. Na tu letošní se oba dva moc těší, protože už dvakrát vynechali.

šťastné číslo - Jitka 12, Radek 21
vysněná dovolená - ČR je nejhezčí - Lučina u Radějova
domácí mazlíček - jezevčík Sisa
společné přání - mít zdravou rodinu a žít spolu až do smrti
oslava výhry - uděláme svícu
co by vás dnes potěšilo - J: vychlazený meloun, R: vychlazené pivo

autor: Pavel Princ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace