Zhlédla bláznivou komedii Zamilovaný velvyslanec a za pár hodin porodila

Zhlédla bláznivou komedii Zamilovaný velvyslanec a za pár hodin porodila
Foto: rodinný archiv
Uherské Hradiště Společnost 23 / 01 / 2024

Lukáš Matěj několik týdnů poctivě zkoušel roli Kapitána Southla v bláznivé komedii Zamilovaný velvyslanec. Generální zkoušku, která byla naplánovaná na pátek 12. ledna dopoledne, ale herec nestihl. Zaskočit za něj na poslední chvíli musel režisér Igor Dostálek. Důvod? Lukáš Matěj musel s manželkou do nemocnice, ta totiž pár hodin po zhlédnutí komedie začala rodit.

„V jednu ráno odjeli s manželkou do porodnice a v šest ráno bylo hotovo, Lukášek junior byl na světě. Domluvili jsme se, že následující generálku vezme režisér, se kterým se v roli alternujeme, za mě, protože bych to opravdu nezvládl, ale sobotní premiéru jsem už odehrál,“ směje se Lukáš Matěj.

I na tu bude mít jedinečné vzpomínky. „Po představení jsem psal manželce Míši, že poprvé hraju na jevišti Slováckého divadla, poprvé jako dvojnásobný otec a poprvé jsem jel na premiéru zodpovědně autem. Všichni říkali: ‚Tak snad tady spíš, ne? Aspoň jednoho panáčka!' Ale to jsem nemohl, věděl jsem, že musím dojet domů na Břestek, dát si dvě hodiny kómatu, uklidit, povysávat, vyprat, odjet do porodnice, v pondělí ráno na otočku odehrát do Jihlavy, odvézt rodinu z porodnice, dvě hodiny kómatu a šup zpátky do Slováckého na další reprízu Zamilovaného velvyslance. Byly to velmi akční dny, ale krásné,“ uzavírá šťastně Lukáš Matěj.

„S miminkem jsem měla dohodu, že to stihneme,prozradila novopečená maminka

Manželka Lukáše Matěje Michaela už je dnes z porodnice doma a malého Lukáška si užívá i velký brácha Mikuláš. Na situaci předcházející porodu vzpomíná Michaela s úsměvem.

„Když mi manžel v pátek říkal, že divadlem se nesou zvěsti, že jsem se ve čtvrtek na veřejné zkoušce tak smála, až jsem porodila, není to daleko od pravdy. Poslíčky jsem cítila už ve středu večer, ale domluvila jsem se s miminkem, že to musíme za každou cenu stihnout a dát ještě taťkovi připomínky,“ směje se. „Pořád jsem se napomínala, že se nesmím moc smát, nebo ho vytlačím přímo v divadle. Samozřejmě se mi to nepovedlo, smála jsem se pořád. Ale stejně jsem celou dobu myslela na to, co budu dělat, kdybych začala rodit. Raději jsem si sedla hned na kraj řady blízko ke dveřím,“ popisuje s úsměvem.

„Po čtvrtečním představení jsem šla hercům poděkovat a Zdeněk Trčálek mi říkal: ‚To ale nebylo představení, jen veřejná zkouška.' A já jsem odpověděla, že skutečné představení už rozhodně nestihnu, takže pro mě to představení bylo. Jsem moc ráda, že domluva s miminkem nakonec klapla,“ uzavírá s úsměvem Michaela Matějová.

Tagy článku

TOPlist