„Živá kultura je nenahraditelná,“ říká Vladimír Doskočil

„Živá kultura je nenahraditelná,“ říká Vladimír Doskočil
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Společnost 26 / 10 / 2020

Předminulý týden měl převzít Cenu města Uherské Hradiště, místo toho ani nemohl hrát ve svém domovském Slováckém divadle. A jak Vladimír Doskočil přiznává, za celý svůj dlouhý divadelní život podobnou situaci, jaká nastala v posledních měsících okolo pandemie a karantény, nezažil.

„Je to velmi smutné, protože živá kultura je nenahraditelná. Zaznamenal jsem různé projekty, které na to reagovaly, například režisér Viktor Tauš nechal hrát své představení venku, když to ještě bylo možné. Byla by to jedna možnost, ale přece jen, bylo by kruté, kdyby divadla nemohla dlouhodobě hrát,“ říká představitel Taťky z komedie 1+2=6 a mnoha dalších úspěšných postav.

A dodává, že dopady současné situace nevnímá jen z pohledu kultury. „My jsme jako děti taky měli tři týdny uhelných prázdnin, ale vnuk nebyl od března do září ve škole, to je velmi dlouhá doba. Protože moje dcera je sálová sestra a taky to v nemocnici neměla snadné, vnuci jarní karanténu trávili s námi na Smraďavce. Snažili jsme se jim věnovat, ale slyšeli jsme od přátel - ten je pozitivní, ten taky, tak jsme vše vnímali v určité nervozitě a obavách,“ uzavírá Vladimír Doskočil s tím, že i když v tuto chvíli nevypadá situace růžově, věří a těší se, že se brzy opět setká s diváky.

Tagy článku

TOPlist